TRY - Türk Lirası
EUR
18,2496
USD
17,9597
GBP
21,6500
CNY
2,6515
18.6 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıDetur Global’den görkemli sezon buluşması!

  Detur Global’den görkemli sezon buluşması!

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Detur Global’in havayolu ve konaklama sektörüyle bir araya geldiği, proje ve hedeflerini paylaştığı “Detur Goes Global” buluşması Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla Antalya’da yapıldı.

  Avrupa’nın önde gelen tur operatörü Detur Global’in düzenlediği, 2022 sezonuna ilişkin güncel gelişmelerin değerlendirildiği, markanın 2023 ve gelecek yıllardaki hedef ve projelerinin anlatıldığı “Detur Goes Global” buluşması Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla Sueno Deluxe Belek Hotel’de gerçekleştirildi. Antalya Bölgesi otel yöneticilerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya sivil toplum temsilcileri ve basın mensupları da katıldı.

  Detur global’den görkemli sezon buluşması!
  Detur Global’den görkemli sezon buluşması!

  Turizm endüstrisinde havayolu, tur operatörü ve otelcileri bir araya getiren “Detur Goes Global” buluşmasında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, küresel ve bölgesel krizlere karşı bağışıklığı artırmak, nitelikli turisti getirebilmek ve kişi başı gelir hedeflerini yükseltmek için pazar çeşitliliğine konsantre olduklarını söyledi. Konuşmasında TGA’nın yürüttüğü tanıtım çalışmalarından bahseden Bakan Ersoy, aralarında Detur Global’in de olduğu, 43 ülkeden 170’e yakın tur operatörüyle ikili anlaşma yaparak birlikte reklam çalışmaları gerçekleştirdiklerini, bu sayıyı yıl sonuna kadar daha da artıracaklarını söyledi.

  Türkiye’nin, sürdürülebilirlik standartlarının en üst akreditasyon kuruluşu olan Global Sustainable Tourism Council ile önemli bir iş birliğine imza attığını belirten Bakan Ersoy, Güvenli Turizm Sertifikası’nı, Güvenli ve Sürdürülebilir Turizm Sertifikası olarak devam ettirme kararı aldıklarını vurgulayarak, yıl sonu itibariyle bu geçişin tamamlanmış olacağını sözlerine ekledi.

  Haluk Semiz: Gözbebeğimiz Türkiye

  Antalya’daki büyük buluşmada konuşan Detur Global Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Haluk Semiz, Detur Global’in İskandinavya pazarlarındaki büyüme sürecini, misyon ve vizyonunu aktarırken, tur operatörünün gelecek hedeflerinden söz etti. Detur’un hizmet anlayışıyla kalitesini yıllar içinde ortaya koyduğunu söyleyen Semiz, “Amacımız bu markanın itibarını globale taşımak. Dünyanın güvendiği, Türkiye’nin gurur duyacağı bir marka haline getirmek.

  Merceğimizde Avrupa destinasyonları da var ama gözbebeğimiz Türkiye. Kuzey Avrupa’dan ülkemize 12 ay uçuyoruz. Otelci dostlarımızdan aldığımız güçle projeler geliştiriyor, onların içeriklerine katkılar sunuyoruz. Geçmiş deneyimlerin omuzlarında geleceğe yürürken çağın getirdiklerini ve bilimi kendimize kılavuz ediniyoruz” dedi.

  “Sürdürülebilirlik ve teknoloji odaklıyız”

  Detur global’in havayolu ve konaklama sektörüyle bir araya geldiği, proje ve hedeflerini paylaştığı “detur goes global” buluşması kültür ve turizm bakanı mehmet nuri ersoy’un katılımıyla antalya’da yapıldı.
  Detur Global’in havayolu ve konaklama sektörüyle bir araya geldiği, proje ve hedeflerini paylaştığı “Detur Goes Global” buluşması Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla Antalya’da yapıldı.

  İskandinavya coğrafyasında Türkiye’nin yüzü olacaklarını belirten Haluk Semiz şunları kaydetti: “Gerek deniz, kum ve güneş tatilinde gerekse golfte Kuzey Avrupa’dan Türkiye’ye en çok turist getiren tur operatörlerinin başında geliyoruz. Ciddi pazarlama gücümüz var. Turizme bakışımız, sürdürülebilir odaklı olmak; yenilikçi çözümler sunabilmek ve teknolojinin gücünü her alanda kullanmak. Otellerimize kolaylık sağlayacak bir marketpalace geliştiriyoruz.

  Biz ne kadar büyüdük değil, her yıl ne kadar verimli büyüdük, tesislere ve destinasyona neler kazandırdık, bunların analizini yapıyoruz. Farklı dönemlere özgü katma değeri yüksek ürünleri misafirle buluşturuyor, güncel sorunlarda hızlı aksiyon alabileceğimiz modeller geliştiriyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığımız bize her konuda destek oluyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Biz de kamu-özel sektör gücüne inanan şirketlerden biriyiz. Kadromuz, genç ve dinamik, yolumuz uzun, hayallerimiz Türkiye kadar büyük.”

  “Amacımız büyürken büyütmek”

  Antalya’daki buluşmada özel bir sunum yapan Detur Global İcra Kurulu Üyesi (CMO) Yiğit Tezel, Kuzey Avrupa turizm pazarına ilişkin geniş bir değerlendirmede bulundu. Bölgenin seyahat kültürünü, ülkelere ve yıllara göre değişen rakamları, turizme yön veren dinamikleri analiz eden Tezel, “Türkiye’nin çok değerli ürünleri var.

  Amacımız büyürken büyütmek; aynı zamanda partnerlerimizin de bizimle birlikte büyümesini sağlamak. 12 ay Türkiye’ye uçmaya devam edeceğiz. Kuzey Avrupa’da hem makro hem de mikro ölçekli tanıtım ve pazarlama faaliyeti yürütüyoruz. Bu yıl 180 bin, gelecek yıl 300 bin turist hedefliyoruz. Bir sonraki yıl ise hedefimiz 500 bin” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler