TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamDepremzedelerden kira komisyonu alınmıyor 

Depremzedelerden kira komisyonu alınmıyor 

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkımın meydana geldiği Adana’da emlakçılar, evi yıkılan ya da ağır hasar alan ve barınmak için yeni ev arayışında olan depremzedelerden kira komisyonu almayacak.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilden Adana’da özellikle merkez Çukurova ve Sarıçam ilçelerinde yıkılan binaların yanı sıra çok sayıda apartman da ağır hasar gördü. Bu süreçte enkaza dönen apartmanlardan çıkmayı başaran ya da evleri ağır hasar alanlar, barınmak için yeni ev arayışına girdi. Evlerini tahliye edip, güvenli yerler arayan depremzedeler, Adana Emlakçılar Esnaf Odası’na başvurdu. Afetzedelerin ihtiyacını karşılamak için yoğun mesai harcayan emlakçılar, ortak kararla komisyon almayacaklarını açıkladı. 

Depremzedelerden kira komisyonu alinmiyor s - yaşam - haberton
Depremzedelerden kira komisyonu alınmıyor 

Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Ülkü Uçar, “Üyelerimizle ortak aldığımız karar sonucu depremin 3’üncü gününden itibaren komisyon almayacağımızı açıkladı. Çünkü insanlar bir telaşla evlerini tahliye etmek ve güvenli yerlere taşınmak için bizlere yoğun bir şekilde müracaat etti. Ofislerimiz kapalıydı yine de vatandaşa yardımcı olmak adına kiralama yaptık. Evi yıkılan ya da ağır hasar gören depremzededen komisyon almadık, almayacağız” diye konuştu.

Son günlerde bu konunun suistimal edilmeye başlandığına da değinen Başkan Uçar, “Normalde 5 bin TL’ye ev kiralanmak istendiğinde bizim kira komisyonumuz da aynı oranda bir kira bedelidir. Biz bu bedeli depremzede vatandaşlarımız yıkım ya da ağır hasarlı belgesi getirdiği takdirde almayacağız. Afet illerinden olan diğer 11 ilden Adana’ya gelen kişiler de dahil olmak üzere bu insanlarımıza her türlü yardımı yapmaya hazırız” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler