TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamDepremin 198'nci saatinde 2 kardeş kurtarıldı

Depremin 198’nci saatinde 2 kardeş kurtarıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş’ta yıkılan binanın altında kalan Enes (17) ile ağabeyi Abdülbaki Yeninar (20), depremin 198’nci saatinde sağ olarak kurtarıldı.

Kahramanmaraş’ta merkezli depremlerde yıkılan Pınar Apartmanı’nda, arama-kurtarma ekipleri çalışma yaptı. Enkazda yaşam belirtisi tespit eden Jandarma Arama-Kurtarma (JAK), AFAD, madenciler ve yabancı arama-kurtarma ekipleri seferber oldu. Ekipler, enkazdan önce Enes’i ardından ağabeyi Abdülbaki Yeninar’ı çıkarttı. Depremden 198 saat sonra kurtarılan 2 kardeş, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Öte yandan arama-kurtarma çalışmaları sırasında Enes Yeninar’ın annesini sorduğu, annesinin de hastanede tedavi altında olduğu öğrenildi. 2 kardeşin enkazda vücut geliştirmede kullanılan protein ile idare ettikleri belirtildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler