TRY - Türk Lirası
EUR
20,557
USD
19,042
GBP
23,395
CNY
2,766
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamDepremden sağ kurtulan pilot çift göreve koştu

Depremden sağ kurtulan pilot çift göreve koştu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Depremden sağ kurtulan pilot çift çocuklarını Ankara’ya gönderdikten sonra afetzedelerin yardımına koştu.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki depreme Kara Pilot Yüzbaşı Merve Nergiz, Hatay Serinyol’da Hava Görev Komutanlığı’nda görevde, eşi Kara Pilot Yüzbaşı Kenan Nergiz ise çocuklarıyla Malatya’daki evlerinde yakalandı. Depremden sağ kurtulan pilot çift, telefonla irtibat kurup, yakınlarının da yardımıyla çocuklarını Ankara’ya gönderdikten sonra afetzedelerin yardımına koştu. Merve ve Kenan Nergiz çifti, ilk andan itibaren Malatya ve Adana’da depremzedelerin tahliyesinde ve onlara yardım ulaştırılmasında görev alıyor.

‘GÖREV, ÖNCELİĞİMİZ’

Kara Havacılık Komutanlığı Malatya 2’nci Kara Havacılık Alay Komutanlığı Meydan Harekat Taburu’nda görev yapan Pilot Yüzbaşı Merve Nergiz, Silahlı Kuvvetler olarak canla başla afet bölgesinde görev yaptıklarını belirterek, “Bizler asker olarak yetiştirildik. Görev önceliğimizdir. İşte tam da bu yüzden sadece telefonla çocuklarımın, ailemin iyi olduğunu öğrenerek, eşim ve ailemizin koordinesiyle çocuklarımızı derhal Ankara’ya gönderdik.

Müteakiben ilk günden itibaren eşim Kara Pilot Yüzbaşı Kenan Nergiz Malatya bölgesinde, ben ve ekibim ise Adana’da diğer silah arkadaşlarımızla beraber görev yapmaya ve vatandaşlarımızın tahliyesini, onlara yardım ulaştırmaya devam ediyoruz. Türkiye tek yürek olarak yaralarını sarmak için mücadele etmeye devam ediyor. Bizimle beraber aynı durumda olan birçok aile olduğunun farkındayız. Devletimizin sivil-asker her bir ferdi olarak durmadan, yorulmadan görev yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler