TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamDepremde yaralananlar Mersin'e taşınıyor

Depremde yaralananlar Mersin’e taşınıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yıkıma neden olan depremde yaralananlar Mersin’e taşınıyor. Enkazdan çıkarılan hamile Yıldız Sağaltıcı, askeri helikopterle Mersin Şehir Hastanesi’ne getirildi.

Kahramanmaraş merkezli depremde yaralananlar, tedavi edilmek üzere Mersin’e getirildi. Kente kara, deniz ve hava yolu ile şu ana kadar 3 bin 513 yaralı ulaştırıldı. Yaralılarından 307’sinin yoğun bakımda tedavileri sürerken, 1783’ü ise tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Mersin Şehir Hastanesi’ne getirilen yararların bir bölümü, Sağlık Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’na ait helikopterlerle taşınıyor. Depremin vurduğu Hatay’ın Defne ilçesinde enkazdan çıkarılan hamile Yıldız Sağaltıcı, askeri helikopterle kente getirildi. Helikopterden ambulansa alınan Sağaltıcı, Şehir Hastanesi’ne götürüldü. Yine enkazdan çıkarılan kadın ve çocuk da helikopterle getirilerek tedaviye alındı.

Depremde yaralananlar mersin'e taşınıyor
Depremde yaralananlar Mersin’e taşınıyor

HASTANEDE KRİZ MERKEZİ OLUŞTURULDU

Ayrıca kente getirilen yaralılarla ilgili Şehir Hastanesi içinde kriz merkezi oluşturuldu. Başhekim Doç. Dr. Bahar Aydınlı, “Ulaşabildiğimiz kadar hastaya ulaşmaya çalışıyoruz. Merkezde 24 saat gelen hastaların durumunu kontrol ediyoruz. Gelen hastaların tedavileri devam ediyor. Şu an için bir kapasite sorunumuz yok. Yakını kente getirilenler Şehir Hastanesi’ni arayarak durumları hakkında bilgi alabilirler” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler