TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamDepremde ölen 1500 Suriyeli ülkesinde defnedildi

Depremde ölen 1500 Suriyeli ülkesinde defnedildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli depremde ölen 1500 Suriyelinin götürüldükleri ülkelerinde toprağa verildiği bildirildi.

Kahramanmaraşlı depremlerin ardından Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’nda yoğunluk oluşuyor. Jandarma ekiplerinin güvenlik önlemi altında sınır kapısı önünde sıra oluşturan Suriyeliler, tek tek kayıtları alındıktan sonra ülkelerine geçiş yapıyor. Suriyelilerden bazıları, enkaz altında kalanlar için arama kurtarma çalışmalarına katılmak, bazıları ise depremden etkilenen yakınlarını ziyaret etmek için sınırdan geçiş yaptıklarını kaydetti. Yaklaşık 2 bin Suriyelinin, depremin meydana geldiği günden beri Suriye’ye geçiş yaptığı bildirildi.

Depremde olen 1500 suriyeli ulkesinde defnedildiz - yaşam - haberton
Depremde ölen 1500 suriyeli ülkesinde defnedildi

Türkiye’de depremde hayatını kaybeden 1500 dolayında Suriyelinin de yakınları tarafından ülkelerine götürülüp, toprağa verildiği ifade edildi.

Suriye’ye insani yardımlar da Cilvegözü Sınır Kapısı üzerinden depremzedelere ulaştırılıyor. Gıda ve hijyen malzemesi yüklü TIR’lar sınırı geçip Bab-El Hava Sınır Kapısı’na gidiyor. Yardımlar, buradan da depremzedelerle buluşturuluyor. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler