TRY - Türk Lirası
EUR
20,430
USD
18,821
GBP
22,782
CNY
2,778
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaÖne ÇıkanDepremde hayatını kaybeden Umut'un 29 Ekim resmi

Depremde hayatını kaybeden Umut’un 29 Ekim resmi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İzmir’de 6.6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden 7 yaşındaki Umut’un faciadan 2 önce çizdiği 29 Ekim resmi ortaya çıktı

Ege Denizi’nde İzmir’in Seferihisar açıklarında geçen yıl meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde Doğanlar Apartmanı’nda enkaz altında kalıp yaşamını yitiren 7 yaşındaki Umut’un faciadan 2 gün önce 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için resim çizdiği ortaya çıktı. Bugün depremin birinci yıl dönümünde, yürekleri sızlatan o resim eşliğinde ‘Umut’a Sürüyoruz’ etkinliği kapsamında pedallar depremde yaşamını yitiren canlar için çevrilecek.

Seferihisar açıklarında geçen yıl 30 Ekim’de meydana gelen depremde Doğanlar Apartmanı enkazından 65 saat sonra 3 yaşındaki Elif Perinçek sağ kurtarıldı. Saatler sonra kızları Elif’e kavuşan ailenin sevinci, oğulları Umut’tan gelen acı haberle buruk kaldı. Umut Perinçek’in enkaz altından cansız bedeni çıkarıldı.

Umut perinçek’in enkaz altından cansız bedeni çıkarıldı.
Umut perinçek’in enkaz altından cansız bedeni çıkarıldı.

Depremin yıl dönümünde, Umut Perinçek’in geçen yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için çizdiği resim ortaya çıktı. Depremden 2 gün önce Umut’un, ellerinde ay yıldızlı bayraklı insan figürleri ve üzerinde ‘Cumhuriyet‘ yazılı bir araç resmettiği belirtildi. 

Depremin yıl dönümünde anma törenleri kapsamında düzenlenecek olan etkinlikte, bugün yürekleri sızlatan o resim eşliğinde ‘Umut’a Sürüyoruz’ etkinliğinde pedallar depremde yaşamını yitiren canlar için çevrilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’ndan hareket edecek olan binlerce kişi, üzerlerinde ‘Umut herkese lazım’ baskılı giysilerle pedallarını enkaz bölgesi olan Doğanlar Apartmanı’na çevirecek.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler