TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerDeprem bölgesinden tahliye edilen 255 kişi İstanbul'da

Deprem bölgesinden tahliye edilen 255 kişi İstanbul’da

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yıkıma neden olan deprem bölgesinden tahliye edilen 255 kişi askeri uçakla Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.

Kahramanmaraş merkezli depremde yaralananların yanı sıra sağlık durumu iyi olan depremzedeler de Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı askeri uçaklarla İstanbul’a gelmeye devam ediyor. Bugün sabah saatlerinde Adana’dan depremzedeler ve gönüllü yardım ekiplerinin de aralarında olduğu 255 kişiyi taşıyan, Türk Hava Kuvvetleri’ne ait 400 M tipi kargo uçağı, Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.

Deprem bölgesinden tahliye edilen 255 kişi i̇stanbul'da
Deprem bölgesinden tahliye edilen 255 kişi İstanbul’da

“ÇOK KÖTÜ ŞEYLER YAŞADIK”

Uçağın park pozisyonuna alınmasının ardından depremzedeler hazır bekletilen otobüslere bindi. Deprem bölgesinden tahliye edilenlerden biri olan Sevgi Yener, Malatya’da depremi yaşadıklarını söyleyerek, “İstanbul’a kızımın yanına geldim. Evdeydik, çok büyük bir sarsıntı oldu” dedi. Hatice Vural isimli bir başka depremze de yaşadıklarını anlattı. Hatay Kırıkhan’dan geldiklerini söyleyen Vural, “Çok kötü şeyler yaşadık. Rabbim kimseye bir daha yaşatmasın. Allah askerlerimizden razı olsun. Kurtarma ekiplerin de razı olsun. Bir daha yaşatmasın” diye konuştu.

Askeri personelin karşıladığı ve yardımcı olduğu depremzedeler otobüslere binerek konaklayacakları yere doğru hareket etti. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler