TRY - Türk Lirası
EUR
16,8985
USD
15,9596
GBP
19,9231
CNY
2,3920
16.2 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25.5 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıDenizli Kayak Merkezi'nde sezon başladı

  Denizli Kayak Merkezi’nde sezon başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Pamukkale’nin ardından ‘ikinci beyaz cennet’ olarak bilinen Denizli Kayak Merkezi’nde sezon başladı.

  Denizli Kayak Merkezi’nde, kar kalınlığının istenilen seviyeye ulaşmasıyla birlikte yeni sezon açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Kayak ve snowboard yapmak için aranan yüksek kar kalitesi büyük beğeni topluyor” dedi.

  Pamukkale’nin ardından ‘ikinci beyaz cennet’ olarak bilinen Denizli Kayak Merkezi‘nde sezon başladı. Ege’nin en büyük kayak merkezi olan Denizli Kayak Merkezi‘nde kar kalınlığı, istenilen seviyeye ulaşınca kayak yapmak isteyenler de bölgeye akın etti. 

  Denizli kayak merkezi'nde sezon başladı
  Denizli Kayak Merkezi’nde sezon başladı

  Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin turizm kenti olduğunu, kayak merkezinin de alternatif turizm anlamında önemli yatırım olduğunu söyledi. Pamukkale’nin ardından kayak merkezinin de beyazıyla ön plana çıktığını kaydeden Başkan Zolan, “Denizli Kayak Merkezi’miz artık kış turizminin gözdesi oldu. Özellikle kayak ve snowboard yapmak için aranan yüksek kar kalitesi büyük beğeni topluyor. Tüm vatandaşlarımızı kentimizin ‘ikinci beyaz cennet’i kayak merkezimize davet ediyorum” diye konuştu. 

  Denizli Kayak Merkezi, Tavas ilçesinin Nikfer Mahallesi’ndeki 2 bin 420 metre rakımlı Bozdağ’da bulunuyor. Altyapısı ve günübirlik tesisi ile ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede olan kayak merkezinin, topoğrafik yapısı ve karın özelliği ile kayak yapmak için avantaj sağladığı belirtiliyor. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler