TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerPolitikaDeniz Baykal son yolculuğuna uğurlandı

Deniz Baykal son yolculuğuna uğurlandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

CHP Genel Merkezi önünde düzenlenen törenin ardından CHP Eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal son yolculuğuna uğurlandı.

TBMM’DE TÖREN

Deniz Baykal için TBMM’de düzenlenen cenaze törenine TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Dışişleri Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski başbakanlardan Tansu Çiller, eski meclis başkanlarından Bülent Arınç, Cemil Çiçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, siyasi parti genel başkanları, eski ve yeni çok sayıda milletvekili katıldı.

Deniz baykal son yolculuğuna uğurlandı
Deniz Baykal son yolculuğuna uğurlandı

‘BABAM DOĞUŞTAN SİYASETÇİYDİ’

Törende önce Deniz Baykal’ın biyografisi okundu, ardından saygı duruşunda bulunuldu. Deniz Baykal’ın oğlu Ataç Baykal ve kzı Aslı Baykal konuşma yaptı. Ataç Baykal, babasını siyaset kimliğiyle anlatarak, “Siyasetçi kendisi için yaşamaz. Tüm yaşantısı başkalarının sorunları etrafında şekillenmiştir. Bu nedenle başkaları için yaşar aslında. Siyasetçi olmak olağanüstü fedakar olmak, insanların ve toplumun sorunlarına öncelikli olarak odaklanarak çözümü için yaşam boyu mücadele etmektir. Siyasetçi olmak, çok zor bir yaşam biçimidir. Babam Deniz Baykal doğuştan bir siyasetçiydi. Başka hiçbir işi bu kadar aşkla yapmazdı. Siyasetin getirdiği zorluklar onun yaşam tarzıydı. Bu zorluklar hiçbir zaman kendisini huzur veya mutsuz yapmamıştır. Hayata bu perspektiften bakardı. Hayatım boyunca babamın hiçbir siyasetçi için kötü söz söyleyip kızdığını görmedim” dedi.

Chp genel merkezi önünde düzenlenen törenin ardından chp eski genel başkanı, antalya milletvekili deniz baykal son yolculuğuna uğurlandı.
CHP Genel Merkezi önünde düzenlenen törenin ardından CHP Eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal son yolculuğuna uğurlandı.

‘HİÇBİR MAKAM ONUN İÇİN VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİ’

Aslı Baykal da, her kız çocuğu gibi babasına aşık bir kız olduğunu vurgulayarak, “Her şeye önce hayal etmekle başlamak düşüncesiydi. Önce paylaşır sonra hayata geçirirdi. Korumasız gezerdi. En yoğun tehdit altında bile arabasına atlar kendisi sürerek her yere giderdi. Çok kendinden emin bir kişiliği, sizi etkisi altına alıveren bir yapısı vardı. Esprili, ailesine bağlı biriydi. Aile ile siyasi yaşamını birbirinden ayrı tutardı. Herkesin gözdesi olan bir babanın kızı olma gururunu her zaman yaşadım. Kendimi yanında hep güvende hissettim. Hayatı her yönüyle yaşadık hep beraber. Bakan olup el üstünde tutulduğu dönemler de vardı, hapiste olduğu dönemler de. Hiçbir makam onun için vazgeçilmez değildi. İstifa edip makamlardan ayrılmaktan çekinmediği gibi, doğru yolda mücadeleden de bir saniye bile vazgeçmedi” diye konuştu

Konuşmaların ardından Baykal için dua edildi.

ERDOĞAN, CENAZE NAMAZINA KATILDI

Deniz Baykal için Ahmet Hamdi Akseki Camisi’nde cenaze namazı kılındı. Cenazeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Valisi Vasip Şahin, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, milletvekilleri, siyasetçiler, Deniz Baykal’ın ailesi ve vatandaşlar katıldı. Cenaze namazının kılınmasının ardından Baykal’ın cenazesi defnedilmek üzere devlet mezarlığına götürüldü.

Deniz baykal son yolculuguna ugurlandi 4 7393 dhaphoto2 - politika, chp haberleri - haberton

DEVLET MEZARLIĞINDA TÖREN

Deniz Baykal için son tören Devlet Mezarlığı’nda yapıldı. Buradaki törene TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, AK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu, milletvekilleri, siyasetçiler katıldı. Definin ardından dua edildi. Şentop, Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve diğer siyasiler, Baykal’ın mezarına karanfil bıraktıktan sonra aileye baş sağlığı dileğinde bulundu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler