TRY - Türk Lirası
EUR
18,4111
USD
18,5741
GBP
21,0965
CNY
2,6102
12.2 C
Ankara
16.3 C
İstanbul
16 C
İzmir
6 Ekim 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerTeknoloji HaberleriDENEYAP Teknoloji Atölyeleri'nde başvurular başladı

DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde başvurular başladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Cumhurbaşkanlığı’nın İlk 100 günlük İcraat Programı çerçevesinde kurulan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde yeni açılacak atölyeler için e-sınav başvuruları başladı

Türkiye’de gençlerin, özellikle teknoloji alanında gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı işbirliği ile oluşturulan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nin yenileri için e-sınav başvurularının başladığı duyuruldu.

27 İLDE BAŞVURU ALINACAK

27 ilde alınacak sınav için 2020 -2021 Eğitim öğretim yılında 4. 5. 8. lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıfta okuyan öğrencilerin e-sınava başvuru yapabileceği kaydedildi.

DENEYAP Atölyeleri resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre; adayların elektronik ortamda yapılacak olan sınava ön başvurularını https://www.t3kys.com web sitesi üzerinden 26 Eylül 2021 saat 23.59’a kadar tamamlamaları gerektiği belirtildi.

Deneyap başvuru süreci

Yapılan duyuruda ön başvurusu onaylanan adaylara sınav salonu ve sınav saatini seçme imkanı sunulacağı belirtilirken; ön başvuru süreci tamamlandıktan sonra sınav yeri ve seans işlemleri ile ilgili tüm adaylara sms ve mail ile bilgi verileceği belirtildi.

Duyuruda; adayların başvuru sürecini KYS (Kurumsal Yönetim Sistemi)https://www.t3kys.com  üzerinden mutlaka takip etmeleri gerektiği belirtildi.

Sınav, 11 Ekim – 31 Ekim tarihleri arasında 27 ilde belirlenecek merkezlerde seanslar halinde gerçekleşeceği aktarıldı.

BAŞVURU ALINACAK İLLER

Ankara, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Giresun, Hatay, İstanbul, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mardin, Mersin, Ordu, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Van

SINAV TAKVİMİ GÜNCELLENDİ

Ayrıca DENEYAP Türkiye sayfasında sınav takviminin güncellendiği de belirtildi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler