TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatDemir Demirkan, yeni albümünü konserle tanıttı

Demir Demirkan, yeni albümünü konserle tanıttı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türk rock müziğinin en önemli erkek vokallerinden biri olan Demir Demirkan, yakın zamanda yayınlanacak yeni albümünün tanıtımını İstanbul’da düzenlediği konserle gerçekleştirdi.

Asmalımescit’teki Blind’da düzenlenen özel geceye; sanatçının sevenleri ve albümde de parçalara eşlik eden Fatma Turgut ve Ferman Akgül katıldı. İki sanatçı ayrıca gecede sahneye çıkarak, Demirkan ile parçaları birlikte seslendirdiler.

Kariyerinin en önemli 10 şarkısını, yepyeni bir ekip ile canlı olarak yeniden kaydeden Demirkan, önümüzdeki günlerde Hayko Cepkin’le yeniden kaydedilen ‘Kahpe’ şarkısı ile yayınlanmaya başlayacak yeni projenin tanıtımı yaptı.

Demir demirkan, yeni albümünü konserle tanıttı
Demir demirkan, yeni albümünü konserle tanıttı

Albümde yer alan parçalardan bazılarına Hayko Cepkin, Fatma Turgut ve Ferman Akgül de eşlik etti. 

Bir süredir ABD’de yaşayan Demir Demirkan, DHA’ya verdiği röportajda konser, festivaller ve yeni projeler için artık daha sık Türkiye’de olacağını belirterek, “Bu 10 parçayı stüdyoda canlı kaydettik ve aynı zamanda da kayıt alırken videoya çektik. Bunları çekerken konuklarımız da oldu. Konuklarımızı da daha önce birlikte çalıştığım müzisyenlerden seçtik. Hayko Cepkin, Fatma Turgut ve Ferman Akgül canlı kayıtlara eşlik etti. Fatma Turgut ile Model Grubu’ndayken birlikte çalışmıştık. Ferman’la da Manga Grubu ile bir çalışmamız olmuştu.

Hayko Cepkin’le de çalışmalarımız eskiye dayanıyor. Yıllarca Avrupa ve Türkiye’de turnelere çıktık. Hayko ile ‘Kahpe’ adlı parçayı seslendirdik ve büyük ihtimalle de ilk parça olarak bununla çıkacağız. Bu 10 parçayı Mart ayından itibaren her ay bir parça olmak üzere bütün dijital müzik platformlarında yayınlayacağız. Bu şarkıların özelliği de canlı kayıt olması. Bu arada nasıl oldu bilmiyorum ama canlı çaldığımızda daha iyi oldu. Bundan sonraki albümleri canlı kaydetmek daha mantıklı olabilir (gülerek)” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler