TRY - Türk Lirası
EUR
19,402
USD
18,634
GBP
22,448
CNY
2,585
28 Kasım 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYaşam'Değnek'li pazarlık

‘Değnek’li pazarlık

Hayvan üreticisi Emre Cansu "Kurbanlık satışları hiç iyi değil, satılmıyor. Üretici hak ettiği kazancı alamıyor. Kurban alacaklar koronavirüs nedeni ile hisseye girmekten kaçınıyorlar. Tek başına da alamıyorlar. Pazara gelip bakıp gidiyorlar. Bu da hayvan üreticilerini çok zor durumda bırakıyor" dedi.

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarında hareketlilik yaşanıyor. Kurbanlık alışverişinde pazarlık, koronavirüs nedeniyle değnekle yapılıyor. 

Türkiye’nin et ambarı olarak bilinen Erzurum’daki hayvan pazarlarında, Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla hareketlilik başladı. Küçükbaşlar bin ila 2 bin TL arasında satılırken, büyükbaşlar ise 6-10 bin TL arasında alıcı buluyor.

Kurbanlık alışverişinde pazarlık, koronavirüs nedeniyle değnekle yapılıyor. 

Oltu’da haftasonu kurulan hayvan pazarında alışveriş yapanlar pazarlık yaparken koronavirüs nedeniyle tokalaşıp, kol sallayamıyor. Pazarlarda temastan kaçınmak için yapılan pazarlıklarda değnek kullanılıyor. Tokalaşmamaya özen gösteren satıcı ve alıcıların büyük çoğunluğunun ise maske takmadığı görüldü. 

Kurbanlık alışverişinde pazarlık, koronavirüs nedeniyle değnekle yapılıyor. 

Hayvan üreticilerinden Emre Cansu, bu yıl kurbanlık satışlarının düşük olduğunu söyledi. Cansu, “Kurbanlık satışları hiç iyi değil, satılmıyor. Üretici hak ettiği kazancı alamıyor. Kurban alacaklar koronavirüs nedeni ile hisseye girmekten kaçınıyorlar. Tek başına da alamıyorlar. Pazara gelip bakıp gidiyorlar. Bu da hayvan üreticilerini çok zor durumda bırakıyor” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler