18.2 C
Ankara
21.8 C
İstanbul
26 C
İzmir
Perşembe, Haziran 24, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaDavutoğlu'ndan dolar açıklaması: İnsan şüphe ediyor

  Davutoğlu’ndan dolar açıklaması: İnsan şüphe ediyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan dolar açıklaması: “Dolar yine tarihi rekorunu kırdı. İnsan artık şüphe ediyor” dedi.

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Güney Beldesi yerel seçimlerine hazırlanan Afyon’da bir basın toplantısı düzenledi. 

  Afyon’un önemli eksik ve sorunlarını sıralayan Davutoğlu, Afyon esnafıın çok zor günler geçirdiğini gerçekleştirdiği ziyaretlerinde bizzat müşahade ettiğini ifade etti.

  Davutoğlu, Güney yerel seçimlerine ilişkin Afyon milletvekili ve eski Bakan Veysel Eroğlu’nun gerçekleştirdiği “Tüm dünyanın gözü Güney’de, Netanyahu’nun gözü bile Güney’de” sözlerini de eleştirdi.

  Davutoğlu’nun açıklamalarından bazı satır başları şu şekilde:

  Bir aydır İçişleri Bakanı ile ilgili, eski İçişleri Bakanı ile ilgili, eski Başbakan ile ilgili her biri başka bir ülkede olsa istifa gerekçesi olacak iddialar yapılıyor. Sayın Cumhurbaşkanı sustu, konuştuğu zaman da İçişleri Bakanı’nı sahipleneceklerini söyledi fakat “Hayır, böyle bir intihar yok, tecavüz yok, bu suçlamalar yanlıştır” demedi, sadece “sahipleneceğiz” dedi.

  İNSAN ARTIK ŞÜPHE EDİYOR!

  Ahmet davutoglu454 1 - politika, gelecek partisi - haberton

  Sayın Erdoğan öğrenemeyecek, ‘Ekonomi mezunuyum‘ diyor, Hayır, ekonomiye giriş dersinde faiz-kur-enflasyon ilişkisi anlatılır. Üçünün ilişkisini bilmeyene ekonomi dersi almış denmez. Bu ilişki denklemini yanlış kurduğu için Sayın Cumhurbaşkanı, Merkez Bankası’nı faiz enflasyon ilişkisinde kuru unutarak yanlış bir yere oturttuğu için, bizden yüzde 7 civarında aldığı faiz oranlarını yüzde 19’a çıkarttı hala da dünyanın en yüksek faizi Türkiye’de. Ve halen aynı hatada ısrar ediyor, Merkez Bankası ile ilgili konuşmasının hemen arkasından Dolar yine tarihi rekorunu kırdı. İnsan artık şüphe etmeye başlıyor: Bu Dolar’ın yükselmesinden biri kâr ediyor da Cumhurbaşkanı kritik vakitlerde o kârı artırmak için mi yapıyor, nedir bu yani? Nedir milletin bu çilesi? Her Dolar yükselişinde mazotun, gübrenin, yemin nasıl arttığını görmüyor mu Sayın Cumhurbaşkanı?

  “APTAL OLMA” DİYEN TRUMP İLE BU NASIL İYİ GEÇİNMEK?

  Cumhurbaşkanı, Trump’la çok iyi geçiniyorduk diyor. Allah aşkına, Trump dediğiniz kişi, kendinize saygınız yoksa Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına saygı duyun, Trump size “Ahmak olma” diye mektup yazdı ya, bu nasıl iyi geçinmek? Biden’a da boyun eğiyorsunuz, bütün meseleniz bir telefon almaktı, “Ermeni soykırımı” konusunda boyun eğdiniz. Biden “Ermeni soykırımı”nı kabul etti, Cumhurbaşkanı sineye çekti hiç tepki vermedi. Bütün meselesi 14 Haziran’da Biden ile bir çay içmek. Bu kadar mı ucuz Türkiye Cumhuriyeti’nin itibarı, onuru?

  128 MİLYAR DOLAR’IN HESABINI SORACAĞIZ

  “128 milyar nerede?” sorusu sorulamazmış, nasıl sorulurmuş, Cumhurbaşkanı gazeteciler sanıyor bizi herhalde, biz hangi soru soracağımızı ondan talimat alacak değiliz. 128 milyar dolar nerede sorusu sorulacak, sorulmaya devam edecek. Şimdi de soracağız, iktidara gelirsek de soracağız, hep soracağız. Çünkü o tüyü bitmemiş yetimlerin malıdır. Siz bu sorudan kaçamayacaksınız. Anayasa’dan konuşuyorlar, 128 madde! Eğer bilinçli yaptıysa biri, size tuzak kurmuş Sayın Cumhurbaşkanı, 128’i yine önünüze koymuş. Bilinçli yapmadı da siz buna karar verdiyseniz siz de bilinçaltınızda 128 ile yaşamaya devam edeceksiniz. Hiç kurtuluş yok bu 128’den.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler