15.8 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
19.7 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaDavutoğlu'ndan Çin Büyükelçisi'ne sert tepki

  Davutoğlu’ndan Çin Büyükelçisi’ne sert tepki

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan Çin Büyükelçisi’ne sert tepki: Haddinizi bilin!

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Kahramanmaraş İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda gündeme dair çarpıcı değerlendirmelerde bulunurken, gündeminde Çin’in Ankara Büyükelçisi’nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik tehdidi vardı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Sesiniz niye çıkmıyor?” diye soru yönelten Davutoğlu, Türkiye’nin “Çin muhibbi Perinçek’e” teslim edildiğini söyledi.

  İşte Davutoğlu’nun konuşmasından bazı satır başları:

  Dün Çin Büyükelçisi Ankara’da bir tweet atarak Doğu Türkistan konusunda haklı kaygılarını dile getiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı’na açıktan tehditler savurarak Türkiye’yi yönetenlere ayar vermeye kalkıştı. Bu diplomatik teammüllere aykırı, izzet yüklü tarihimize hakarettir, bu istiklalimize müdahaledir.

  Ahmet Davutoğlu’ndan Çin Büyükelçisi’ne sert tepki: Haddinizi bilin!

  Dünyanın her yerinde başkentlerde oturan büyükelçiler o ülkenin egemenliğine saygı duymak zorundadırlar. Egemenliğe saygı duymayan büyükelçiler gerektiğinde “istenmeyen adam” ilan edilir ve ülkelerine geri gönderilirler. Küçük veya büyük, hangi ülke olursa olsun kimsenin büyükelçisi Ankara’da ahkam kesemez ve bu aziz millete ders verir gibi bir tweet atamaz. Ankara’daki büyükelçiler Türk milletinin misafiri olarak saygı görürler ama birisi Türkiye’ye parmak sallamaya kalkarsa ona verilecek cevap şudur: Haddinizi bilin!

  Davutoğlu'ndan çin büyükelçisi'ne sert tepki
  Davutoğlu’ndan Çin Büyükelçisi’ne sert tepki

  SESİNİZ NİYE ÇIKMIYOR SAYIN ERDOĞAN?

  Esas Türkiye’yi bu duruma düşüren iktidara sormamız gerekir: O gün “one minute” diyen Erdoğan, bugün Çin’e niye “one minute” diyemiyor? Çin’in büyükelçisi haddini aşarak Türkiye’de siyasilere tehdit savururken Türkiye’yi yönetenler sessiz kalıyorlar. Sayın Erdoğan’ın sesi çıkmıyor çünkü bugün açık bir şekilde dümende Çin muhibbi, 28 Şubat ideologu Perinçek’in olduğunu söyledikleri bir Türkiye var. Sesiniz niye çıkmıyor Sayın Erdoğan? Çin Büyükelçisi Ankara’da sadece siyasilere değil size de parmak salladı ve tehdit etti Türkiye’yi.

  TÜRKİYE’Yİ ÇİN’E MUHTAÇ ETTİLER!

  Büyükelçiler merkezden talimat almadan eylemde bulunmazlar. Demek ki Çin’den doğrudan böyle talimat aldı. Eğer Türkiye’yi yöneten Cumhurbaşkanı kendisine “aptal olma” diyen ABD Başkanı’na sessiz kalırsa, bugün de Çin’den ayar aldığında sessiz kalmaya devam eder.

  Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı, Afrin’de Rus uçakları desteğinde Suriye rejiminin 36 askerimizi şehit etmesinden hemen sonra Putin’in odasının önünde dakikalarca bekletilir ve Rus televizyonları da bunu verirse, Çinliler de bugün bundan cesaret alır. Uzun zamandır Sayın Erdoğan’dan hiç “Dünyada beşten büyüktür” ifadesini duyuyor musunuz? “Mazlumların sesiyiz” ifadesini duyuyor musunuz? Duymazsınız. Erdoğan Çin’in haddini bilmez tutumuna sessiz kaldı? Çünkü aşıda Çin’e muhtaç. Türkiye’yi Çin aşısına mahkum ettiler. Ekonomide Çin’e el açtılar.

  BAHÇELİ’NİN SESİ DOĞU TÜRKİSTANLILAR İÇİN ÇIKMIYOR!

  Gelecek partisi genel başkanı ahmet davutoğlu'ndan çin büyükelçisi'ne sert tepki: haddinizi bilin!
  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan Çin Büyükelçisi’ne sert tepki: Haddinizi bilin!

  Bu tablo karşısında sessiz kalan iktidar ve Sayın Erdoğan, 3-5 kuruş için, menfaat için Çin’in Uygurlara zulmüne sessiz kalmayın. Çin’in zulmüne sessiz kaldığınız gibi Çin Büyükelçisi’nin yaptığı küstahlığa da sessiz kalmayın.

  Bahçeli içeride milliyetçilik dersi veriyor, içeride herkese ahkam kesiyor, Anayasa Mahkemesi’ni kapatalım diyor ama bu ses nedense Doğu Türkistanlılar için çıkmıyor! Çin muhibbi Doğu Perinçek’e ülkeyi teslim ettiler, ağızları açılmıyor. Bu devletin onurunu, bu milletin izzetini ve Uygur kardeşlerimizin çektiği çilelere karşı bu milletin vicdanını ayağa kaldırma vaktidir. Bakalım ne yapacaklar.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler