31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
38.6 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaDavutoğlu: Sayın Erdoğan Bahçeli’ye mahkum

  Davutoğlu: Sayın Erdoğan Bahçeli’ye mahkum

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Cumhur İttifakını mahkumlar ittifakı diye niteleyerek ‘Sayın Erdoğan, Bahçeli’ye mahkum’ dedi

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Hatay’da sivil toplum kuruluşları ve partililerle buluştu. Davutoğlu, “Cumhur İttifakı herhangi bir ittifak değildir, bir mahkumlar ittifakıdır. Sayın Erdoğan, Bahçeli’ye mahkum. Çünkü Bahçeli olmazsa mecliste çoğunluğu kaybediyor. Bahçeli, Erdoğan’a mahkum çünkü oy oranı ile bir dahaki seçimi aşması mümkün görünmüyor” dedi.

  Davutoglu sayin erdogan bahceliye mahkum - politika, gelecek partisi - haberton
  Ahmet Davutoğlu Hatay’da Sivil Toplum Kuruluşları Ve Partililerle Buluştu

  Hatay’a gelerek partisinin 1’inci olağan kongresine katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Defne ilçesinde bir otelde basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu, Türkiye’de, esnaf, çiftçi, işçi, emekli ve emeklilikte yaşa takılanların feryat ettiğini ve bunun tek çözüm yolunun seçim olduğunu kaydetti. Davutoğlu, “Eğer bu gün seçim olmuyorsa, Cumhurbaşkanlığı sistemi gibi bir sistemi getirip, sistemi tıkayan ve her şeyi cumhurbaşkanı iradesine bırakan bir sistem dolayısıyladır ama bu sistem de yürümeyecek. Çarpıcı bir tabirle söyleyeyim, belki ilk burada kullanacağım ama Cumhur İttifakı herhangi bir ittifak değildir, bir mahkumlar ittifakıdır. Sayın Erdoğan, Bahçeli’ye mahkum çünkü mecliste çoğunluğu kaybediyor Bahçeli olmazsa. Bahçeli, Erdoğan’a mahkum çünkü oy oranı ile bir dahaki seçim barajını aşması mümkün görünmüyor” dedi.

  Davutoglu sayin erdogan bahceliye mahkum 2 - politika, gelecek partisi - haberton
  Ahmet Davutoğlu Hatay’da sivil toplum kuruluşları ve partililerle buluştu

  “Bahçeli üç gündür susmuş”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Serok Erdogan’ denildiğini kaydeden Davutoğlu, “Sayın Bahçeli beş yıldır bana ‘Serok Ahmet’ diyerek saldırıyordu, şimdi Erdoğan’a da Diyarbakır’da ‘Serok Erdoğan’ dediler, Bahçeli üç gündür susmuş. Gün tutuyorum artık, bakalım hangi gün, artık Bahçeli ne zaman ‘Erdoğan’a serok dedirten güç kimdir, maksadı nedir, arkasında kim vardır?’ diye ne zaman soracak bakalım.  Öbür tarafta Bahçeli korkusuyla Erdoğan, içişleri bakanını görevden alamıyor ama savunmuyor da. Türkiye’de Cumhur İttifakı, bir mahkumlar ittifakı mahkumlar koalisyonuna dönüştüğü için ayakta kalıyor. Birbirine mahkum anlamında söylüyorum, hukuki anlamında değil” diye konuştu.

  “Türk siyasetinin önünü biz açıyoruz”

  Türkiye’de Gelecek Partisi’nin kuruluşunun ardından birçok siyasi parti kurulduğunu hatırlatan Davutoğlu, “Türk siyasetinin önünü biz açıyoruz. Biz dalga kıran gibi korku duvarlarını aşıyoruz, arkadan gelenler korku duvarları aşılmış şartlarda daha rahat siyaset yapıyor” ifadelerine yer verdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler