14.1 C
Ankara
14 C
İstanbul
14.2 C
İzmir
Salı, Nisan 20, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaDavutoğlu: Kim bu saldırganların arkasındakiler

  Davutoğlu: Kim bu saldırganların arkasındakiler

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Davutoğlu, iktidar ve ortaklarına sert eleştirilerde bulundu. “Kim bu saldırganların arkasındakiler bu organize ve senkronize bir terör faaliyeti midir?” dedi.

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin il başkanları toplantısında konuştu

  Partisinin il başkanlarına hitap eden Davutoğlu, iktidar ve ortaklarına yönelik sert eleştirilerde de bulundu. 

  HESAP SORMASI GEREKEN DE HESAP VERMESİ GEREKEN DE SİZSİNİZ

  Partisinin il başkanları toplantısında konuşan Davutoğlu şu açıklamalarda bulundu;

  Cumhurbaşkanı Erdoğan madem ki Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile bütün yetkileri eline almıştır, önce o düşünmeli, önce o sorgulamalı ve önce o sorularımıza cevap vermelidir. Selçuk Özdağ’ın temiz kanı döküleli 5 gün oldu ama Cumhurbaşkanı’ndan kamuya dönük bir açıklama yok.

  Ama üç kişi onu eleştirse hemen “terörist” diye konuşmaya başlar. Herhangi bir yerde birisi bir soru sorsa “eyy” diye hitap etmeye başlar. Ankara sokağından siz sorumlusunuz. Hesap sorması gereken sizsiniz, hesap vermesi gereken de sizsiniz.” dedi.

  KİMDİR BU SALDIRGANLARIN ARKASINDAKİLER?

  Cumhurbaşkanı’na soruyorum. Net cevap istiyorum. Bu bireysel bir tepki midir, mazur mu görülmelidir? Yoksa organize senkronize bir terör faaliyeti midir? Ben size söyleyeyim kanaatimi, milletin de kanaati budur, bu organize ve senkronize bir terör faaliyetidir.

  Davutoğlu: kim bu saldırganların arkasındakiler
  Davutoğlu: Kim bu saldırganların arkasındakiler

  Bir gazeteci ile siyasetçi yayınladıkları röportaj dolayısıyla aynı gün 2 saat arayla saldırıya uğramışsa buna organize suç denir. Orhan (Uğuroğlu) beyi ifade için 7-8 saat bekletirken, ona saldıranları 4 saatte bırakıyorlar. Kimdir bunların arkasındakiler?

  MİLLETVEKİLLERİ SAVCIYI TEHDİT EDİYOR, NEREDE YAŞIYORUZ?

  Davutoğlu, partisinin il başkanları toplantısındaki konuşmasına şu şekilde devam etti;

  “Çağırın Adalet Bakanı’nızı. Bu ülkede ilk kez milletvekilleri yürütülmekte olan bir soruşturma ile ilgili Cumhuriyet Başsavcısı’nı açık bir şekilde tehdit etti. Sorun Adalet Bakanı’na, nerede yaşıyoruz? Cumhuriyet Başsavcıları’nın önünde “Cumhuriyet” ifadesi var, Cumhuriyet‘in teminatı altındalar da onun için var. Kim bunları tehdit ediyor Sayın Bakan? Bir bakın şunların hesabına, bir soruşturma başlattınız mı? Ne yaptınız bu savcıları tehdit edenlere?” diye sordu.

  İKTİDARIN ÜZERİNDE PERİNÇEK VESAYETİ VAR

  Davutoğlu, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi‘nde tarafsız ve bağımsız yargı var diyorsun, neresi tarafsız, neresi bağımsız? Adaleti ipotek altına almaya kalkışanlar olursa Dicle kenarındaki kuzunun hukuku korunabilir mi? Kendinize gelin, Sayın Cumhurbaşkanı. Bunları yapamayacağınızı ben biliyorum. Çünkü vesayet altındasınız.

  Mesela Uygurlardan bahsedemezsiniz. Bahçeli de bahsedemez. Dünya soykırım ilanları yapıyor, bizim parlamentoda bile konuşulamıyor. Çünkü üzerinizde Perinçek vesayeti var.” ifadesini kullandı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler