TRY - Türk Lirası
EUR
18,2290
USD
18,0630
GBP
21,5584
CNY
2,6618
23 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
30 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıDapprex'ten, Türkiye'ye yatırım kararı

  Dapprex’ten, Türkiye’ye yatırım kararı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  ABD’de teknoloji alanında faaliyet gösteren Dapprex, yatırımlarını Türkiye’ye taşıma kararı aldı. Gençlerin blockchain ve web 3.0 konusunda kendisini geliştirmesi için çalışmalar yapacak firma yaklaşık 2 yıl içinde 40 milyon dolarlık bir yatırım hedefliyor.

  Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Dapprex CEO’su ve NBO Holding CFO’su Utku Alpağut, “Ülkemize yaptığımız her yatırım faaliyeti bizi çok heyecanlandırıyor. Yazılım alanında çalışmalar yapan firmamız da gençlere ücretsiz eğitimler veriyoruz. Bu ülkenin geçlerine kendilerini geliştirecek faaliyetlerde katkı sağlayabilmelerine yardımcı olmaktan çok mutluyuz’’ dedi.  

  Merkeziyetsiz yeni nesil web siteleri için kullanılan Web 3.0 teriminin; şeffaf, birbiri ile bağlantılı ve akıllı özellikler barındıran web sitelerini hayata geçireceği düşünülüyor. Bu teknolojide büyük bir alana hizmet ettiği belirtilen ve 2018 yılından bu yana ABD’de faaliyet gösteren Dapprex, yatırım faaliyetlerini Türkiye’ye taşıma kararı aldığını duyurdu. Yaklaşık olarak 2 yıllık bir süreç içinde 40 milyon dolarlık yatırım yapmayı hedefleyen firma, gençlerin blockchain ve web 3.0 konusunda kendilerini geliştirmesi için eğitim verecek.   

  Dapprexten turkiyeye yatirim karari 1 - i̇ş dünyası - haberton
  Dapprex’ten, türkiye’ye yatırım kararı

  “BİZİM ÜLKEMİZİN GENÇLERİ ÖNCÜ OLACAKLAR”  

  NBO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Burak Olcay konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Olcay, akademik faaliyetlerin gelişimin daha da hız kazanmasına ve daha sağlıklı ilerlemesine katlı sağladığının altını çizdi ve eğitime öncelik verdiklerini bildirdi. Olcay, “Bizim ülkemizin gençleri yeni bilgiler ve fikirler ile karar alma süreçlerinde ve çalışmalarda öncü olacaklar.” dedi.  

  Yakın zamanda var olunan tüm sektörler için bir akademi kurulacağını dile getiren Olcay; bu akademiler sayesinde gerekli eğitim faaliyetlerini tamamlayarak gelişimde öncü bir birliktelik kurulabileceğini ve bu birliktelikle beraber çok daha hızlı bir şekilde ilerleme kaydedilebileceğini bildirdi. Bu ilerlemenin şu anlık sadece bir başlangıç olduğuna da vurgu yapan Olcay, yurt dışında faaliyet gösteren diğer tüm kuruluşlarının da zamanla Türkiye’ye geçiş sağlayacağını ve NBO Holding bünyesinde bir araya geleceğini belirtti.  

  40 MİLYON DOLARLIK YATIRIMI TÜRKİYE’DE DEĞERLENDİRECEKLER  

  40 milyon dolarlık bir yatırımı Türkiye’de değerlendirecek olan Dapprex CEO’su ve NBO Holding CFO’su Utku Alpağut ise yaptığı açıklamada, “Ülkemize yapacağımız yeni yatırımlarla ilgili olarak çok heyecanlıyız. Bu süreçte hem yürüttüğümüz birçok proje için hem de yazılım alanında istekli gençlerimizi eğitip firma bünyemize ve ülkemize kazandırmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler