TRY - Türk Lirası
EUR
16,8514
USD
15,9400
GBP
19,8474
CNY
2,3705
9 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
15.4 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerDanimarka Dışişleri Bakanı, İrpin'i ziyaret etti

  Danimarka Dışişleri Bakanı, İrpin’i ziyaret etti

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ukrayna’da bulunan Danimarka Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod, Ukrayna’nın İrpin kentini ziyaret etti.

  Kofod sosyal medya hesabından ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada, “Burada Kiev’in banliyölerinde yıkımlara tanık olmak korkunç. Danimarka, bu saldırıların sorumlularının soruşturulması ve adalete teslim edilmesi çalışmalarını katı bir şekilde desteklemektedir” ifadelerini kullandı.

  Danimarka disisleri bakani irpini ziyaret etti 1 - dış haberler - haberton
  Kofod ayrıca Kiev’de Danimarka Büyükelçiliğinin yeniden açılmasıyla ilgili olarak, “Rusya’nın saldırısının ardından bugün büyükelçiliği yeniden açmamız önemli bir adım” dedi.

  Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kofod’un Ukrayna gezisine Irpin’i ziyaret ederek başladığını belirtti. Kuleba, “Jeppe Kofod’un Ukrayna gezisine Irpin’i ziyaret ederek başladık. Rus ordusu burada ve Kiev bölgesinin diğer kasabalarında tarif edilemez vahşet işledi. Danimarkalı arkadaşım her şeyi kendi gözleriyle gördü. İkimiz de sorumluları adalete teslim etmeye kararlıyız” ifadelerini kullandı.

  DANİMARKA UKRAYNA’DAKİ BÜYÜKELÇİLİĞİNİ YENİDEN AÇTI

  Kofod ayrıca Kiev’de Danimarka Büyükelçiliğinin yeniden açılmasıyla ilgili olarak, “Rusya’nın saldırısının ardından bugün büyükelçiliği yeniden açmamız önemli bir adım” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler