TRY - Türk Lirası
EUR
17,4077
USD
16,7438
GBP
20,1623
CNY
2,4987
20.9 C
Ankara
26.6 C
İstanbul
33 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerDalgıçlar İzmit Körfezi'nde temizlik yaptı

  Dalgıçlar İzmit Körfezi’nde temizlik yaptı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Marmara Denizi Günü etkinlikleri kapsamında dalgıçlar İzmit Körfezi’nde temizlik yaptı. Dalgıçlar körfezden, dron, yangın tüpü, telefon, bot ve ağır tonajlı araç lastiği çıkardı.

  İzmit Körfezi’nde Marmara Denizi Günü etkinlikleri kapsamında su altında ve sahilde temizlik yapıldı. Öğrenciler, sahil şeridindeki, dalgıçlar ise deniz dibinde kirliliğe yol açan çöpleri topladı. Yaklaşık yarım saat su altında kalan dalgıçlar, deniz dibinden topladıkları çöpleri çıkardı. Denizden çıkarılanlar arasında dron, yangın tüpü, cep telefonu, bot, jant, ağır tonajlı araç lastiğinin de olduğu görüldü.

  Dalgiclar izmit korfezinde temizlik yapti 1 - yerel haberler - haberton
  Dalgıçlar İzmit Körfezi’nde temizlik yaptı

  Marmara Denizi’nin temizlenmesi için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Tek bir noktada bir temizlik çalışması yapmanın, tek bir noktada tedbir almanın bir faydası yok. Marmara’ya hep birlikte sahip çıkmalıyız, hep birlikte üzerimize düşeni yapmalıyız. Hepimizin birlikte tedbir alması gerekiyor” dedi.

  Dalgiclar izmit korfezinde temizlik yapti 2 - yerel haberler - haberton
  Marmara Denizi Günü etkinlikleri kapsamında dalgıçlar İzmit Körfezi’nde temizlik yaptı.

  Dalgıç Özcan Karabulut ise denize ve canlılara zarar verecek çöpleri su altında gördükleri zaman üzüntü yaşadıklarını ifade ederek, “Su altında, insan yerleşiminin yoğun olduğu taraflarda kirlilik çok fazlaydı. Deniz dibinde şişeler, sandalyeler, sepetler suyun altında olmaması gereken birçok şey vardı. Bu tür şeyleri gördüğümüz zaman üzülüyoruz. Biz deniz altında balıklar ve denize ait canlılar görmek istiyoruz. Su altında çok sayıda materyal var. Kimi bilinçli olarak atılıyor, kimi yanlışlıkla düşürüyor. İzmit Körfezi hepimizin, bunu hep birlikte korumamız lazım” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler