TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerCumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan'a gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan’a gitti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kazakistan’a gitti. Erdoğan’ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşeceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Türkiye- Kazakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin 4’üncü toplantısı ile ‘Asya’da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı’nın (CICA) 6’ncı zirvesine katılmak üzere Astana’ya gitti. Esenboğa Havalimanı’ndan hareket eden Erdoğan’ın uçağında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan’a gitti

PUTİN’LE BİR ARAYA GELECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Astana’ya yapacağı 2 günlük resmi ziyaretin ilk gününde Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile bir araya geleceği, ardından ‘Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin 4’üncü toplantısı ile anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısı yapılacağı belirtildi. Ziyaretin 2’nci gününde ise CICA Zirvesi ile ikili görüşmeler kapsamında Erdoğan’ın, önce Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşeceği belirtildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler