14 C
Ankara
9.9 C
İstanbul
17.9 C
İzmir
Pazartesi, Nisan 19, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıÇukurova'nın ilk kavun hasadı yapıldı

  Çukurova’nın ilk kavun hasadı yapıldı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Mersin’in Tarsus ilçesinde, Çukurova’nın ilk kavun hasadı yapıldı kilosu 20 TL’ye alıcı buldu, ilk ihracat Rusya’ya yapılacak.

  Kilosu 15- 20 TL’den alıcı bulan meyve, talebe göre Türkiye’nin çeşitli illerine gönderilirken, ilk ihracat Rusya’ya yapılacak.

  Çukurova Bölgesi‘nin ilk kavun hasadı, ilçeye bağlı Baharlı Mahallesi’nde çiftçi Ahmet Avşar’a ait serada yapıldı. 10 Aralık’ta ektikleri kavunu hasat ettiklerini belirten Avşar, tarlasında 30 ton rekolte beklediğini söyledi.

  Çukurova'nın ilk kavun hasadı yapıldı
  Çukurova’nın ilk kavun hasadı yapıldı

  Avşar, “Tarlamız deniz seviyesi ile hemen hemen aynı seviyede. Sıcak iklim ve güneş ürünlerimiz lezzet katıyor. Kavunlar bu yıl kilosu 15-20 TL arasında alıcı buldu. İç pazarda çeşitli kentlere göndermeye başladık. Dış pazarda ise en çok tercih Rusya’dan. İlk ihracatı Rusya’ya yapacağız” dedi.

  Tarlada amcası Ahmet’e yardım eden Hasan Avşar ise ürünlerinin tamamen doğal ortam yetiştiğini söyledi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler