TRY - Türk Lirası
EUR
18,1895
USD
18,1049
GBP
21,3741
CNY
2,6557
29.6 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.9 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇukurova'da ücretsiz yaz kursları

  Çukurova’da ücretsiz yaz kursları

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Çukurova Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz yaz kurslarına, her yaştan vatandaş büyük ilgi gösteriyor. Geleneksel Türk sazlarından olan bağlama için açılan kurslarda 14 yaşında eline sazı almaya çalışan da var, 73 yaşında ilk kez türkülerin dili olan sihirli tellere dokunan da var.

  Yaz döneminde vatandaşlara alternatif sosyal ve eğitici zamanlar sunmaya çalışan Çukurova Belediyesi, ücretsiz olarak açtığı hobi ve sanat dolu kurslarına vatandaşların ilgisi büyük oldu. Tesisler Müdürlüğü tarafından 10 dalda, belediyeye ait birçok kurs ve sanat merkezinde verilen kurslar renkli görüntülere sahne oluyor. Özellikle de bağlama kursuna katılan yüzlerce Çukurovalı, ilk kez bir enstrümanla tanışmanın mutluluğunu yaşıyor.

  Cukurovada ucretsiz yaz kurslari 1 - yerel haberler - haberton
  Çukurova’da ücretsiz yaz kursları

  Her yaştan ve her meslekten insanın katıldığı eğitimlerde, bağlamanın telleri ve türkülerin sihirli ezgileriyle tanışanlar arasında 14 yaşında ortaokul öğrencisi de var, 73 yaşında memur emeklisi de. İki ay boyunca, 3 seans olarak verilen ve yüzlerce Çukurovalıyı bağlama ve türkülerle tanıştıran kurslarda, nota ve şan eğitimiyle hem eğlenceli zaman geçiriyorlar hem de öğreniyorlar.

  Derslere katılan bağlama sevdalısı kursiyerler Başkan Soner Çetin’e teşekkür ederek, yaz aylarını faydalı ve güzel bir şekilde geçirme şansı yakaladıklarını söyledi. Bağlama derslerini veren Halk ozanı ve bağlama ustası Özgür Aktan, kurs salonunda kuşaklar arasına türkülerin ve bağlamanın girerek ortadan kaldırdığını, her yaştan Çukurovalının yan yana oturarak müziğin insanı insan yapan enerjisiyle harmanlandığını söyleyerek, “Türkü söyleyenden kötü insan çıkmaz, burada Çukurova Belediyesi olarak kalplere, ruhlara, tellere dokunuyoruz” dedi.

  Cukurovada ucretsiz yaz kurslari 2 - yerel haberler - haberton
  Çukurova belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz yaz kurslarına, her yaştan vatandaş büyük ilgi gösteriyor. Geleneksel türk sazlarından olan bağlama için açılan kurslarda 14 yaşında eline sazı almaya çalışan da var, 73 yaşında ilk kez türkülerin dili olan sihirli tellere dokunan da var.

  BAŞKAN SONER ÇETİN; YAZ KURSLARI VATANDAŞIMIZIN RUHUNA SERİNLİK VERECEK

  Sosyal Belediyecilik anlayışını yaz kış demeden işletmeye devam ettiklerini söyleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, binlerce vatandaşın ücretsiz olan yaz kurslarına gösterdiği ilginin kendilerini mutlu ettiğini, sanat ve sporla Çukurovalıyı buluşturmaya devam edeceklerini belirtti.

  Başkan Soner Çetin, Belediyenin birçok noktasında, İngilizce, satranç, işaret dili, gitar, bağlama, psikoterapi, yoga, drama-diksiyon-oyunculuk, halk oyunları gibi pek çok alanda kurslar açtıklarını, yaz sporlarıyla da çocukları ve gençleri buluşturduklarını ifade ederek, vatandaşlara yaz ayları için alternatif sosyal yaşam alanları açtıklarını söyledi. Ayrıca Başkan Çetin, yaz kurslarına katılmak isteyen vatandaşlar için kayıtların devam ettiğini, dileyenlerin Tesisler Müdürlüğü’nü arayarak yetkililerden bilgi alabileceğini sözlerine ekledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler