26.4 C
Ankara
15.9 C
İstanbul
27 C
İzmir
Salı, Mayıs 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaÇukurova Bölgesel Havalimanı Mart 2022'de hizmette

  Çukurova Bölgesel Havalimanı Mart 2022’de hizmette

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, “Altyapı çalışmaları biten Çukurova Bölgesel Havalimanı Mart 2022 yılında hizmete girecek” dedi.

  AK Parti Mersin 7’nci Olağan İl Kongresi Servet Tazegül Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Kongreye; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın yanı sıra, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, miletvekilleri, belediye başkanları ve sınırlı sayıda partili katıldı.

  ‘ÇUKUROVA HAVALİMANIN AÇILIŞI MART 2022’DE’

  Kente yapılan yatırımlar ve projelere ilişkin bilgi veren Bakan Elvan, ” Sizin merakla beklediğiniz, yıllardan beri konuştuğunuz Sorgun, Aksıfat, Aydıncık ve Pamukluk barajlarını Allah’ın izniyle bu yıl tamamlıyoruz, bu yıl sizlerin hizmetine sunacağız. Merakla beklediğiniz projelerden biri olan Çeşmeli-Taşucu otoyolunda kamulaştırma çalışmaları devam ediyor, projesi yapıldı.

  İnşallah yakın bir süreçte ihale yapmayı planlıyoruz. Liman-Hal Köprülü Kavşağı 30 yıldan beri konuşuluyordu, tamamladık. Bekirde Köprülü Kavşağı’nı istiyordunuz, önümüzdeki ay ihalesine çıkıyoruz. Akdeniz Sahil Yolu projesinde 4 milyar liranın üzerinde bir harcama gerçekleştirildi. Bugüne kadar 15 tünel ve 44 viyadük tamamlandı.

  Çukurova bölgesel havalimanı mart 2022'de hizmette
  Çukurova Bölgesel Havalimanı Mart 2022’de hizmette

  Çok beklediğinizi ve sürecin uzadığını biliyorum. Artık bu işi tamamlamakta kararlıyız. Altyapı yatırımları bitti, üstyapıya yönelik ihalesi yapıldı. Yüklenici firma 2 hafta içerisinde çalışmalara başlayacak. 2022 yılı Mart ayında Allah’ın izniyle Çukurova Havalimanı‘nın açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

  ‘MUHALEFETİN ELEŞTİRDİĞİ ŞEHİR HASTANELERİ ŞİMDİ HAYAT KURTARIYOR’

  Kongrede konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ise şunları söyledi:  “Yollar medeniyet dedik, 19 yıl önce AK Parti hükümete gelmeden önce Türkiye’nin yolları, teknolojisi içler acısı bir durumdaydı. Nüfusunun yüzde 75’i internet kullanan bir Türkiye var. Salgın döneminde evlerimizden işlerimizi internetten halledebiliyoruz.

  Muhalefet, AK Parti iktidarını şehir hastaneleri ile vurmaya çalıştı. Bu hastaneler kaynak israfı dediler. O hastaneler bugün hayat kurtarıyor. Pandemiyi en az zararla atlattıysak bu geçmişte sağlığa yaptığımız yatırımların sayesindedir.

  Türkiye’yi alt yapıda, sağlıkta, teknolojide 39’uncu sıradan 9’uncu sıraya yükselttik. Hedefimiz dünyanın 10 büyük ülkesi arasına girmek.” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler