TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
15.1 C
Ankara
16.8 C
İstanbul
17.7 C
İzmir
16 Ekim 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatCosi Fan Tutte Operası İstanbul'da prömiyer yaptı

  Cosi Fan Tutte Operası İstanbul’da prömiyer yaptı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Wolfgang Amadeus Mozart’ın Cosi Fan Tutte Operası İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından ilk kez Kadıköy Süreyya Operası’nda sahnelendi. 

  Wolfgang Amadeus Mozart’ın 1789 yılında bestelediği hicivli, komik opera Cosi Fan Tutte, İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından ilk kez Kadıköy Süreyya Operası’nda sahnelendi. Operanın sahne kurgusu Suat Arıkan tarafından gerçekleştirilirken, Orkestra Şefi Murat Cem Orhan yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, küresel salgın şartları gereği sahnede yer aldı. Ayşem Sunal Savaşkurt’un koreografisi ile hikaye, eğlenceli bir bale ile anlatıldı. Operanın sahne ve kostüm düzenlemesini Olcay Engin Kaymaz, ışık tasarımı ise Taner Aydın yaptı.

  Temsillerde dönüşümlü olarak; Fiordiligi: Gülbin Günay / Ayten Telek , Dorabella: Barbora Hitay/ Dilan Saka, Despina: Sevim Ateş / Özlem Soydan , Ferrando: Caner Akın / Ufuk Toker , Guglielmo: Caner Akgün / Alper Göçeri , Don Alfonso: N. Işık Belen rol aldı. Cosi fan tutte ; 8, 9, 10 Ekim 2021 tarihlerinde Kadıköy Bld.Süreyya Operası Sahnesi’nde sahnelenmeye devam edecek.

  Cosi fan tutte operası i̇stanbul'da prömiyer yaptı
  Cosi Fan Tutte Operası İstanbul’da prömiyer yaptı

  COSİ FAN TUTTE OPERASI HAKKINDA

  Operada sadakat kavramı ana temayı oluştururken, kadınların bağlılığını sınamak isteyen erkeklerin nasıl gülünç duruma düştükleri işlenmektedir. Eserde , komedi ve dramanın ustaca ayarlanmış dengesi görülebilmektedir. İtalyanca seslendirilen Cosi Fan Tutte operasının konusu şu şekilde; İki asker, Ferrando ve Guglielmo nişanlılarının (Dorabella ve Fiordiligi) sonsuza kadar sadık kalacağını iddia etmektedir. Don Alfonso tartışmaya katılır ve bu iki kadının (tüm kadınlar gibi) kararsız olduğunu bir gün içinde kanıtlayabileceğini iddia ederek Ferrando ve Guglielmo ile bahse girer…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler