TRY - Türk Lirası
EUR
15,2113
USD
13,4118
GBP
18,2485
CNY
2,1137
-6.4 C
Ankara
2.6 C
İstanbul
-3.1 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanÇorlu'da eğitim uçuşları iptal

  Çorlu’da eğitim uçuşları iptal

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde fırtına etkili olurken, Çorlu’da eğitim uçuşları iptal edildi. Şarköy’de ise fırtınada ilçe girişindeki dev tabela söküldü, çatılar uçtu. 

  Türkiye’nin birçok bölgesinde etkili olan fırtına, Tekirdağ‘da da hayatı olumsuz etkiledi. Kentte saatte 80 kilometre hızla esen fırtına nedeniyle Çorlu Atatürk Havalimanı’nda eğitim uçuşları iptal edildi. İlçede sabah erken saatlerde dolu da yağdı, fırtınada birçok pazarcı esnafının tezgahı devrildi. Şiddetli rüzgar nedeniyle Tekirdağlı balıkçılar, denize açılamazken, çok sayıda yük gemisi de kıyı bölgelere yanaştırılarak demirlendi. Tekirdağ Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekipler, denizde ve kıyıda devriye görevinde bulunarak, kontrolleri artırdı.

  Çorlu'da eğitim uçuşları iptal
  Çorlu’da eğitim uçuşları iptal

  TABELA SÖKÜLDÜ, ÇATILAR UÇTU

  Fırtınanın etkili olduğu Şarköy’de ise ilçe girişinde bulunan dev tabela, yerinden söküldü. Fırtına nedeniyle ilçede çok sayıda ağaç devrildi, halı sahanın demir korkulukları söküldü, bazı binaların ise çatıları uçtu. Çanakkale ve İstanbul boğazından geçen gemilerin ise fırtına nedeniyle Şarköy açıklarında demirlendiği görüldü.

  ELEKTRİK DİREKLERİ DEVRİLDİ

  Tekirdağ’da fırtına, hayatı olumsuz etkilerken, elektrik direkleri devrildi, enerji nakil hattının telleri koptu. Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) ekipleri, devrilen direkleri kaldırmak ve kopan hatları yenilemek için 10 bölgede çalışma başlattı.

  3 TEKNE BATTI

  Şarköy ilçesinde ise balıkçı barınağındaki 3 tekne, lodos nedeniyle battı. Tekneler, ekipler tarafından sudan çıkarılırken, Şarköy açıklarında ise büyük gemilerin demirlendiği görüldü. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler