TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
22.9 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamÇölyak hastalığına dikkat çekmek için pedal çevirecekler

  Çölyak hastalığına dikkat çekmek için pedal çevirecekler

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kocaeli Çölyak ve PKU Derneği ile Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü öncülüğünde çölyak hastalığına dikkat çekmek için bisiklet turu düzenlendi.

  4 ilde 100 çölyak hastası çocuğa glutensiz hediye paketi götürecek olan bisikletçiler, 9 Mayıs’a kadar Balıkesir’e kadar pedal çevirecek.

  Kocaeli Çölyak ve PKU Derneği ile Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü öncülüğünde Kocaeli’den Bursa’ya, Bursa’dan Balıkesir’e bisiklet turu düzenlendi. Kocaeli Kent Konseyi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve sponsor şirketler yardımıyla toplanan glutensiz ürünlerin, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Balıkesir’de yaşayan 100 çölyak hastası çocuğa dağıtılacağı etkinlik ile farkındalık oluşturulması amaçlandı.

  Çölyak hastalığına dikkat çekmek için pedal çevirecekler
  Çölyak hastalığına dikkat çekmek için pedal çevirecekler

  Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü üyelerinden 12 gönüllü bisikletçinin pedal çevireceği etkinlik, bugün İzmit Kent Meydanı’ndan başladı. Törene Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Çölyak ve PKU Derneği Başkanı Nesrin Atar, Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Tuğberk Atar, bisikletçiler ve davetliler katıldı.

  İHTİYAÇ SAHİBİ ÖZEL ÇOCUKLARA HEDİYE EDİLECEK

  Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Tuğberk Atar, 100 çocuğun ihtiyacını karşılayabilmek için ücretsiz ürünler topladıklarını belirterek, “Çölyak hastalığının farkındalığının yaratılması için bu turu yapıyoruz. Burada 12 gönüllü bisikletçimiz var. Bu gönüllü bisikletçilerimiz Kocaeli’den Yalova’ya, Yalova’dan Bursa’ya, Bursa’dan Balıkesir’e bu farkındalığın artırılması için pedal çevirecek. Toplanan ücretsiz ürünlerimizi, ihtiyaç sahibi özel çocuklarımıza hediye edeceğiz” dedi.

  Kocaeli çölyak ve pku derneği ile kocaeli bisiklet ve doğa sporları kulübü öncülüğünde çölyak hastalığına dikkat çekmek için bisiklet turu düzenlendi.
  Kocaeli Çölyak ve PKU Derneği ile Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü öncülüğünde çölyak hastalığına dikkat çekmek için bisiklet turu düzenlendi.

  NORMAL ÜRÜNLERE GÖRE 20 KAT DAHA PAHALI

  Kocaeli Çölyak ve PKU Derneği Başkanı Nesrin Atar da çölyak hastalarının ömür boyu glutensiz ürünlerle beslenmek zorunda olduğunu hatırlatarak, “Bizlerin bu tercihi değil; zorunluluğudur. Tek tedavi yöntemi, glutensiz beslenmedir. Bu bağlamda tükettiğimiz glutensiz ürünler ise normal ürünlere göre 15-20 kat daha pahalıdır. Bizler de hem farkındalık yaratmak hem de fayda sağlamak adına Yalova, Bursa, Balıkesir ve Kocaeli’de toplam 100 çölyaklı çocuğumuzun bir nebze de olsa hayatlarına dokunmak amacıyla hazırladığımız glutensiz ürün hediye paketlerini dağıtmak üzere yola çıkacağız” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler