TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamÇöken binalardan kalan moloz yığınları toplanıyor

Çöken binalardan kalan moloz yığınları toplanıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gören Hatay’da, dün akşam meydana gelen 2 depremde çöken binalardan kalan moloz yığınları, görevlilerce toplanıyor.

Kahramanmaraş merkezli 7.7’lik ve 7.4’lük depremlerin ardından Hatay’da dün akşam 3 dakika arayla 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde 2 deprem daha meydana geldi. Afetlerle şehirde binlerce kişi hayatını kaybederken, çok sayıda bina da yıkılarak ya da ağır hasarla kullanılamaz hale geldi.

Çöken binalardan kalan moloz yığınları toplanıyor
Çöken binalardan kalan moloz yığınları toplanıyor

Kentin farklı bölgelerinde yıkılan veya ağır hasar sonrası yıkım kararı verilen binalardan kalan molozları toplama çalışmaları sürdürülüyor. Ekipler, sabah saatlerindeki yağmura rağmen kepçe ve kamyonlar ile çalışmalarına devam ediyor. Boş binaların enkazından iş makineleriyle kamyonlara yüklenen molozlar, çeşitli döküm sahalarına götürülerek boşaltılıyor. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler