TRY - Türk Lirası
EUR
18,4090
USD
17,9363
GBP
21,7778
CNY
2,6600
20.3 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
21.7 C
İzmir
14 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanÇocuklar sınavda ter döktü

  Çocuklar sınavda ter döktü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Antalya’da Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) girecek adaylardan bazıları, son dakika koşarak sınav binalarına geldi. Kapıların kapanmasının ardından adaylar, içeri alınmadı. Çocuklar sınavda ter dökerken aileleri de kapı önünde çocuklarını bekledi.

  Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu TYT yapıldı. Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde sınava girecek adaylar, kimlik kontrollerinin ardından binaya alındı. Üzerinde eşya olan adaylar, görevliler tarafından uyarılarak, emanete bırakmaları istendi. Yanlış sınav binasına gelen adaylar, bilgilendirilerek, kendi binalarına yönlendirildi.

  Çocuklar sınavda ter döktü
  Çocuklar sınavda ter döktü

  Sınava son 5 dakika kala görevliler, adaylara uyarıda bulundu. Son dakikalarda sınav binasına ulaşan adaylar, koşarak kimlik kontrollerinin ardından sınıflarına gitti. Sınav binasına son dakika yetişen bir aday, kimliğini çantasında unutması üzerine, arkadaşının yanına giderek alıp sınav binasına yöneldi. Çantasını kapının girişine bırakan kız, kimlik kontrolünden geçerek sınıfına yöneldi. Çanta ise görevliler eşliğinde arkadaşına verildi. Saat 10.00’da kapıların kapanmasından sonra sınav binasına gelen adaylar, içeri alınmadı.

  Öğrenciler sınavda ter dökerken, aileleri ise dışarıda dua edip bekledi. Kapıların kapanmasının ardından aileler, sınav binasından uzaklaşarak çocuklarının sınavdan çıkmasını bekledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler