TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
23.2 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
32 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatÇocuk ve gençlere sanata teşvik sergisi

  Çocuk ve gençlere sanata teşvik sergisi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Çınar Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği, çocuk ve gençlere sanata teşvik etmek amacıyla resim sergisi düzenliyor. Ressam ve Eğitmen Funda Geniş Soy’un rehberliğinde yıl boyunca ortaya çıkan eserler, 11 Haziran Cumartesi günü saat 15.00’te açılacak olan sergiyle sanatseverlerle buluşacak.

  Sanatla büyüyen, sanatı büyüten ve sanat kültürüyle beslenen çocukların, gençlerin çalışmalarını sergilemekten mutluluk duyduklarını dile getiren Dernek Başkanı Rabia Babaoğlu, sanatsever çocuk ve gençlere sanata teşvik anlamında destek verdiklerini, bugünün yetenekli çocuklarını geleceğin sanatçıları olarak profesyonel bir şekilde yönlendirmeyi ilke edindiklerini ifade etti. Babaoğlu; bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek serginin geleneksel hale getirilerek çocukların eserlerini sanatseverlerle buluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

  Cocuk ve genclere sanata tesvik sergisi 1 - kültür ve sanat - haberton
  Çocuk ve gençlere sanata teşvik sergisi

  “SANATSAL ÇALIŞMALAR EĞİTİM HAYATINI DA OLUMLU ETKİLİYOR”

  “Çocukların yeteneklerini doğru adımlarla geliştirmek bizler için çok önemli” diyen Çınar Uluslararası Kültür ve Sanat Merkezi Eğitmeni Ressam Funda Geniş Soy, eğitimlerinin amacının çocukların yeteneklerini özgürce geliştirip kendi eserlerini üretmesine olanak sağlamak olduğunu vurguladı. Çocukların sanatla ilgilenmesinin kendileri için çok önemli olduğunu da ifade eden Eğitimci Geniş Soy, sanatın çocukların sadece yeteneklerini değil sosyal başarılarını ve eğitim hayatlarını olumlu yönde etkilediğine, motivasyon anlamında katkı sağladığına dikkat çekti.

  Çınar Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği’nin amaçlarından biri de çocukların ilgi duyduğu teknik ve materyali bir araya getirerek, özgürce kendilerini sanatla ifade edebileceği bireysel ve grup çalışmalarına imkân veren eğitim programlarını yürütmek. Bu programların bir ürünü olan sergide; 30 öğrencinin karakalem, sulu boya, kuru boya ve akrilik teknikleri ile çalıştığı 40’a yakın eser yer alıyor. Sergi 11-18 Haziran tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler