15.7 C
Ankara
18.9 C
İstanbul
23.6 C
İzmir
24 Eylül 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlar"Çocuk Gelin" yoktur! Pedofili vardır!

  “Çocuk Gelin” yoktur! Pedofili vardır!

  Avatar of özge demir
  Özge Demirhttps://haberton.com/
  Özge Demir, 1988 Erzincan Doğumlu, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi iktisadi ve idari bilimler Fakültesi,iktisat bölümü mezunu,Gemlik Basın köşe yazarı, Bursa Kadın Meclisi üyesi, Memleket Partisi Bursa il Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Dünyanın hiç bir yerinde “çocuk gelin” diye bir kavram yoktur. Pedofili vardır! Çünkü çocuktan gelin olmaz.

  Ülkemizde kız çocukları geleneksel nedenler, toplumsal nedenler, maddi nedenler sebebiyle çocuk yaşta erken ve çoğu zamanda zorla evlendirilmektedir. Çocuk evlilikleri, duygusal ve fiziksel olarak hala gelişim aşamasında olan çocukları erken yaşta alışkın oldukları ortamdan ayırmakta ve yeni gittiği ortama uyum sağlayamayan çocuk çoğu zaman aile içi şiddete maruz kalmaktadır. Erken yaşta yapılan evlilikler psikolojik sorunlara, depresyona ve intihara sebebiyet vermektedir. Erken yaşta evlendirilen kız çocukları bu ülkenin temizlenmeyecek kara lekesidir.

  Son dönemde “çocuk gelin” diye bir kavram çıkmıştır. Erken yaşta evlendirilen kız çocukları “çocuk gelin” ismiyle anılmakta ve bir genellemenin içine sokulmaktadır. Dünyanın hiç bir yerinde “çocuk gelin” diye bir kavram yoktur. Çünkü çocuktan gelin olmaz.

  • Çocuk gelin yoktur!
  • Sapıklık vardır!
  • Pedofili vardır !
  • Çocuk istismarı vardır!
  "çocuk gelin" yoktur! Pedofili vardır!
  “Çocuk Gelin” yoktur! Pedofili vardır!

  “Çocuk gelin” tabiri kulağa daha yumuşak geldiği için bugün bu kavram doğmuştur. Çocuk gelin denilen şey küçük yaşta zorla yaptırılan evliliğin büyük geldiği yavru bedenlerdir.
  Gelin bir tepki olarak “çocuk gelin ” kavramını kullanmayı reddedelim. Etrafımızda kullanan olursa uyaralım. Kullandırmayalım.

  “Çocuk gelin ” diye kılıf uydurulup dilimize sokulan şey maalesef kültürel olarak destek gören toplumsal pedofilidir. Bir çocuğu evlendirmek nasıl bir zalimliktir?

  Sesiniz gür çıksın! Kabul etmeyin! Etrafınızda küçük yaşta evlendirilmek istenen varsa korkmayın aileyi şikayet edin! Gerekirse alenen değil kimliğinizi belli etmeden gizli tanıklıkla şikayet edin ve o çocuğu kurtarın. Toplumsal bilinç ancak kurtarabilir o çocukları bu sapkınlıktan.

  Ve “çocuk gelin” kavramını kullanmayın! “Çocuk gelin” kavramı bu ülkenin temizlenmeyecek kara lekesidir.

  “Çocuk gelin” diye bir şey yoktur.
  Öldürülen evlatlar vardır!
  Sapık adamlar vardır!
  Vicdansız anne babalar vardır! Ama “Çocuk gelin” yoktur!

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler