TRY - Türk Lirası
EUR
15,3129
USD
13,4953
GBP
17,9830
CNY
2,1166
7.7 C
Ankara
13.9 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
2 Aralık 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaÇocuk Forumu sonuç bildirgesi Bakan'a teslim edildi

  Çocuk Forumu sonuç bildirgesi Bakan’a teslim edildi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ankara’da 22’nci Ulusal Çocuk Forumu sonuç bildirgesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a teslim edildi

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) iş birliğinde ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ kapsamında ’22’nci Ulusal Çocuk Forumu’ kapanış toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis, UNICEF Türkiye Temsilcisi Yardımcısı Saja Abdullah, UNICEF Türkiye Ergen Katılım Uzmanı Jairus Ligoo, UNICEF Türkiye Uzmanı Nilgün Çavuşoğlu, UNICEF İletişim Uzmanı Sema Hosta ve davetliler katıldı.

  Forum kapsamında 81 ili temsilen oluşturulan Danışma Kurulu üyesi 40 çocuğun hazırladığı ‘Ulusal Çocuk Forumu Sonuç Bildirgesi’ okundu. Çocuk Hakları Türkiye Koordinatörleri Nurten Erdihan ve Emirhan Keskin’in, okuduğu bildirgede ‘dijitalleşen kültür ve dil’, ‘çevrimiçi dünyada haklar’, ‘çevre ve e-atık’, ‘eğitim teknolojileri’ konularındaki öneriler maddeler halinde yer aldı. Bildirge, daha sonra Bakan Derya Yanık’a teslim edildi. 

  ‘İNŞALLAH BU ÖNERİLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ’

  Bakan Yanık, 22’nci Ulusal Çocuk Forumu sonuç bildirgesinde belirlenen başlıkları dikkatle incelediğini belirterek, “Öncelikle gayet güzel tespitler yapmışsınız. Çok teşekkür ediyorum. Dijital dünya ile alakalı hemen hemen bütün başlıkları çalışmışsınız ve çok güzel öneriler var. Hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum. Bizim bakanlığımızla alakalı yapılması gereken kısımları, diğer ilgili bakanlıklarımızla çalışmamız gereken başlıkları da onlara ulaştırarak birlikte bir iş birliği oluşturarak inşallah bu önerileri hayata geçireceğiz” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler