TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerCizre’de deprem bölgesi için konteyner üretimi

Cizre’de deprem bölgesi için konteyner üretimi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Şırnak’ın Cizre ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından barınma ihtiyacı yaşayan afetzedeler için konteyner üretimine başlandı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgeleri ziyaret ederek 2 TIR’lık yardım malzemesini de afetzedelere ulaştıran Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri, barınma ihtiyacına destek için girişimde bulundu. Cizre Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika ile iletişime geçildi. Fabrika sahibi, kendi üretimi olmamasına rağmen depremzedeler için konteyner yapmayı kabul etti. Hayırsever iş insanlarının desteğiyle fabrikada üretim başladı. Fabrikaya ilk etapta 20 konteyner siparişi verildi. Üretimi tamamlanan ilk 4 konteyner, Cizre Kaymakamlığı’na teslim edildi. Konteynerler, kaymakamlık ve belediye tarafından Gaziantep’in Nurdağı ilçesine gönderilmek üzere yola çıkarıldı. 

Cizrede deprem bolgesi icin konteyner uretimin - yerel haberler - haberton
Cizre’de deprem bölgesi için konteyner üretimi

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Faruk Yıldırım, “Depremin yaşandığı ilk günden itibaren halkımızla beraber depremzedelerimizin yanında olduk. Giyim ve gıda ürünleri başta olmak üzere elimizden ne geldiyse el ele vererek ilk etapta 2 TIR malzeme ile deprem bölgesine gittik. Oradaki insanlarımızın barınma ihtiyaçlarını gördük. Organize sanayi bölgesinde faaliyette bulunan bir fabrika, acilen kendi üretiminin dışında konteyner üretimine başladı. Yönetim kurulu olarak üyelerimiz ile ilk etapta 20 konteyner alımı için sipariş verdik. İlk 4 adedini gönderdik” dedi.

Öte yandan Cizre Kaymakamlığı ve Cizre Belediyesi tarafından deprem bölgesine 196 TIR’lık yardım malzemesi gönderildi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler