TRY - Türk Lirası
EUR
20,557
USD
19,042
GBP
23,395
CNY
2,766
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerCinsel taciz hükümlüleri Cesar Ödülleri'ne katılamayacak

Cinsel taciz hükümlüleri Cesar Ödülleri’ne katılamayacak

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Fransa Sinema Sanatları ve Teknikleri Akademisi, bu yıl sahiplerini bulacak Cesar Ödülleri Töreni hakkında açıklama yaparak cinsel taciz iddiasıyla hakkında soruşturma açılan, hüküm giyen kişilerin törene davet edilemeyeceğini duyurdu.  

Fransa Sinema Sanatları ve Teknikleri Akademisi, dün yaptığı açıklamada gelecek ay düzenlenecek Cesar Film Ödülleri Töreni’yle ilgili karar aldıklarını ifade edip “Mağdurlara saygı nedeniyle (iddianame veya kesinleşmemiş mahkumiyet durumunda bile), şiddet eylemleri nedeniyle adalet tarafından suçlanacak kişilerin öne çıkarılmamasına karar verildi” denildi.

Cinsel taciz hukumluleri cesar odullerine katilamayacakh - dış haberler - haberton
Cinsel taciz hükümlüleri cesar ödülleri’ne katılamayacak

Açıklamada “Hapis cezasıyla cezalandırılabilecek, özellikle cinsel veya cinsiyetçi nitelikteki şiddet eylemlerine yönelik bir iddianame veya bu tür gerçekler nedeniyle kesinleşmiş bir hüküm giymişse, bu kişi Törene veya bununla ilgili Cesar Akademisi tarafından düzenlenen hiçbir etkinliğe davet edilemez” ifadeleri yer aldı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler