16 C
Ankara
18.1 C
İstanbul
19 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerÇin'in roketi Hint Okyanusu'na düştü

  Çin’in roketi Hint Okyanusu’na düştü

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Kontrolden çıkarak serbest düşüşe geçen Çin’in roketi, günlerdir nereye düşeceği merak konusu olurken, Hint Okyanusu’na düştü.

  Çin’in uzay istasyonu için modül taşıyan Long March 5B isimli roketi yörüngedeki kontrolsüz düşüşü paniğe neden oldu.  29 Nisan’da uzaya fırlatılan roket beklenmedik bir hata ile modülden ayrıldı. Kontrolden çıkan roketin nereye düşeceği merak konusu olurken, roketin Hint Okyanusu’nda Maldivler yakınında bir bölgeye düştüğü ifade edildi. Çin İnsanlı Uzay Mühendisliği Ofisi, roketin Maldivler yakınlarına iniş yaptığını duyurdu.

  ABD TÜRKMENİSTAN DEMİŞTİ

  Öte yandan, ABD Savunma Bakanlığı,kontrolden çıkan roketin bu sabah Türkmenistan’da bir çöle düşebileceğini açıklamıştı.Çin’in Long March 5B isimli  roketi kontrolü kaybedildiğinden beri dünyanın etrafında saatte 27 bin 600 kilometre hızla dolaştı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler