24 C
Ankara
16 C
İstanbul
29.1 C
İzmir
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerÇin’de mahsur kalan 22 madenciden 11’i kurtarıldı

  Çin’de mahsur kalan 22 madenciden 11’i kurtarıldı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Çin’de altın madeninde meydana gelen patlama sonucu mahsur kalan 22 madenciden 11’i bugün kurtarıldı. 

  Çin’in doğusundaki Shandong eyaletine bağlı Qixia’da bulunan Wucailonghushan altın madeninde patlama meydana gelmişti. Patlama nedeniyle mahsur kalan 22 madenciden 11’inin patlamadan 14  günün ardından kurtarıldığı belirtildi.

  Kurtarılan madencilerden birinin durumunun ağır olduğu ve tedavi için hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Çin Ulusal Maden Güvenlik İdaresi, 19 Ocak’ta yaptığı açıklamada, kazaları önlemek için ülkenin kömür haricindeki 32 bin madeninin kapsamlı şekilde denetlenmesi kararı almıştı. Açıklamada, denetimlerin mart ayına kadar süreceği, kurallara uymayanların ciddi yaptırımlarla karşılaşacağı aktarılmıştı.

  NE OLMUŞTU?

  Çin’in doğusundaki Shandong eyaletine bağlı Qixia’da bulunan Wucailonghushan altın madeninde 10 Ocak’ta patlama meydana gelmişti. Patlama sebebi ile 22 madenci madende mahsur kalmıştı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler