TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerÇin Dışişleri Bakanlığı: ABD bir sorun kaynağı

Çin Dışişleri Bakanlığı: ABD bir sorun kaynağı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in, ‘Çin’in Rusya’ya ağır silah sağlayacağına’ yönelik iddialarını değerlendirdi. İddiaların asılsız olduğunu belirten Wenbin, “ABD bir sorun kaynağı” dedi.

Basın toplantısında konuşan Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wenbin, ABD Dışişleri Bakanı Blinken’in iddialarını yalanlayarak, “ABD’nin gerçek doğasını, yani dünya için ‘barışın savunucusu’ olmaktan ziyade bir sorun kaynağı olduğunu göstermeye yetecek kadar kanıt bulunuyor” dedi. Wenbin, ABD’nin Rusya-Ukrayna savaş alanındaki en büyük ‘silah kaynağı’ olduğunu vurgulayarak, ABD tarafından Ukrayna’ya yönelik 500 milyon dolarlık silah yardımı yapılacağına yönelik açıklamayı hatırlattı.

“AFGANİSTAN’A NELER YAPILDIĞINI GÖRDÜK”

Wenbin, ABD’nin Afganistan’daki stratejisine yönelik açıklama yaparak, “ABD’nin ‘son Afgan’a kadar savaşma’ stratejisiyle Afganistan’da neler yaptığını hepimiz gördük. Şimdi Ukrayna’nın ‘son Ukraynalıya kadar savaşmasını’ mı istiyor? ABD’nin Çin-Rusya ilişkilerine suçlamada bulunmasını ve hatta baskı kurmasını kabul etmiyoruz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler