TRY - Türk Lirası
EUR
18,2365
USD
18,5860
GBP
20,8262
CNY
2,6119
13.2 C
Ankara
19.9 C
İstanbul
23 C
İzmir
7 Ekim 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerSağlık HaberleriÇin aşısı Manisa'ya ulaştı

Çin aşısı Manisa’ya ulaştı

İnceleme Puanı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Çin aşısı dağıtımına başlanarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi’ne ulaştı. 

Hastanede soğuk zincirde tutulan aşılar, ilk olarak sağlık çalışanlarına yapılacak.

Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği şartlarda, özel araçlarla nakledilen Covid-19 aşısı, Manisa’da ilk  olarak Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi’ne ulaştı. Aşılar, özel dolaplarda muhafaza ediliyor. Hazırlıkların sürdüğü üniversite hastanesinde, 4 aşı odasında özel koşullarda randevu usulüyle aşılama yapılacak.

Cin asisi manisaya ulasti 6090 dhaphoto3 - sağlık haberleri - haberton
Çin aşısı manisa'ya ulaştı 1

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, üniversite hastanesine ulaşan aşıların onay gelir gelmez vurulmasına başlanacağını söyledi. Aşı odalarında ve Çin aşılarının saklandığı ortamda incelemelerde bulunan Rektör Ataç, randevu usulüyle aşılama yapılacağını belirterek, “Ülkemiz pandemi ile mücadelenin hakkını vererek süreci bugüne kadar çok sağlıklı şekilde yürüttü. Birçok ülkeye de sağlık desteği verdi, tüm dünyaya örnek oldu.

Malum pandemi süreci mücadeleler, yeni normalleşme koşulu, tedaviler ve aşı aşamasına gelindi. Hastanemize de aşı gelmiş bulunmakta. Daha önceki süreçlerde de olduğu gibi anlık durumlarda tedbirlerimizi alabilmek gayesiyle aşılarımızı, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği şartlarda muhafazaya aldık.

Cumhurbaşkanımızın öngörüsü, Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda aşılamaya işlemine geçebileceğimiz haberi veya aşılama talimatı gerçekleşmesi gerekiyor dendiği andan itibaren hastanemizde süreç gerçekleşecek. Altını çizmekte yarar görüyorum; An itibariyle herhangi bir aşı olayını gerçekleştirmiyoruz. Şu an soğuk zincirde, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği şartlarda muhafazayı yapıyoruz” diye konuştu.

Çin aşısı dağıtımına başlanarak manisa celal bayar üniversitesi hastanesi'ne ulaştı.
Çin aşısı dağıtımına başlanarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi’ne ulaştı. 

Öncelikle sağlık çalışanlarının aşılacağını ve randevu sistemiyle çalışılacağını dile getiren Prof. Dr. Ahmet Ataç, “Aşılar yapılabilir denildiği anda dört odada, öncelikle sağlık çalışanlarına randevu sistemiyle, her birine 10’ar dakika arayla randevu verilerek, ortalama günlük 300 ila 500 civarında sağlık personelimizin aşılama işlemini gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Süreci randevuyla gerçekleştireceğiz. Hiçbir hastamız birbirini görmeden bu süreci oluşturacağız. 08.30- 20.30 saatleri arasındaki zaman dilimi arasında bunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Yazı ilginizi ne kadar çekti?
Yazı konuya hakim mi?
Yazı okunabilir mi?
Yazının görseli yazıyla uyumlu mu?
Yazıyı arkadaşlarınıza önerir misiniz?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler