23.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
Salı, Temmuz 27, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıÇiftçilerin güven duygusu artacak

  Çiftçilerin güven duygusu artacak

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Çiftçi Portalı; çiftçilerimiz ile ortak haberleşme ile şeffaflık sağlayarak, çiftçilerin güven duygusunu daha da arttıracaktır.

  Bilgi teknolojisi alanında 2000 yılından itibaren dijital tabanlı çözümler üreten, Albayrak Grubu şirketlerinden ALBİL, ‘Çiftçi Portal’ı geliştirdiğini açıkladı.

  Türk mühendisler tarafından geliştirilen ‘Çiftçi Portalı’ Projesi’nin 2021 Kampanya Dönemi ile Erzincan ve Erzurum çiftçilerinin kullanımına açıldığı belirtildi. Yine Albayrak Grubu bünyesindeki Sukkar markasıyla üretim yapan Erzurum ve Erzincan Şeker Fabrikaları’na pancar tedarik eden çiftçilerin bu portal ile işlerini kolaylaştıracak bilgi akışına rahatça erişebilecekleri ifade edildi.

  “ÇİFTÇİLERİN GÜVEN DUYGUSU ARTACAK”

  Proje hakkında bilgi veren Albayrak Grubu Yönetim Bilişim Sistemleri Müdürü Erdem Ezim, “Çiftçilerimiz portal uygulaması üzerinden fabrikalarımıza teslim ettikleri pancar miktarı, fire oranı, polar oranı, küspe alımları, küspe kart bakiyeleri, avans-hak ediş tutarı ve Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) uygulamamız ile ölçülen tarla bilgilerine detaylı olarak erişebilecek. Çiftçi Portalı; çiftçilerimiz ile Sukkar Şeker arasında gerçek zamanlı veri paylaşımı ve ortak haberleşme ile şeffaflık sağlayarak, çiftçilerin kurumumuza duyduğu güven duygusunu daha da arttıracaktır” dedi.

  “FABRİKA VE ÜRETİCİNİN ARASINDA KÖPRÜ OLUŞACAK”

  Çiftçilerin güven duygusu artacak
  Çiftçilerin güven duygusu artacak

  Sukkar Şeker Üretim A.Ş. Genel Müdür Vekili Necati Karavaizoğlu ise şunları söyledi:

  “Geçmiş dönemlerde alışılmış göz firesi uygulamasını kaldırıp her çiftçinin firesini birebir belirleme ve tarladan ürününü alıp Erzurum ve Erzincan fabrikalarına taşıyarak iş yükünü ve zahmetini en aza indirdiğimiz gibi şimdi de verilere sağlıklı, doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşmalarının önünü açan teknik yenilikle buluşturuyoruz. Çiftçilerimize kolaylık sağlayacak bu çalışma hem fabrika ve üreticinin arasında köprü oluşmasına hem de ilk defa bu kadar kapsamlı ve kolay bilgi paylaşımını sağlamaktadır emeği geçen başta Albil Merkezi Hizmetler A.Ş olmak üzere herkesi tebrik ediyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

  Ayrıca ALBİL’in 2000 yılından itibaren Albayrak Grubu iştiraklerine bilgi teknolojisi alanında çözümler üretmesi, değişen teknolojilere hızlı uyum sağlanabilmesi ve doğru teknoloji yatırımlarını yapma bilinciyle kurulduğu belirtildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler