TRY - Türk Lirası
EUR
20,527
USD
18,805
GBP
23,021
CNY
2,793
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerPolitikaCHP'nin darbelere karşı tavrı çok nettir

CHP’nin darbelere karşı tavrı çok nettir

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Faik Öztrak, CHP’nin darbelere karşı tavrı çok nettir. Biz darbelerin her türlüsüne karşıyız. Postalla da, makosenle de yapılan darbeye de karşıyız dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Ekonomi Masası Heyeti Adıyaman’da Ekonomi Çalıştayı’na katılmak üzere gelen CHP Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak,” Cumhuriyet Halk Partisi’nin darbelere karşı tavrı çok nettir. Biz darbelerin her türlüsüne karşıyız. Postalla yapılan darbeye de karşıyız, makosenle yapılan darbeye de karşıyız” dedi.

CHP Ekonomi Masası Heyeti Adıyaman’da Ekonomi Çalıştayı’na katılmak üzere gelen CHP Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’ın yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, milletvekilleri ve partililer tütün pazarı esnafını ziyaret ederek, CHP İl binasına geçti.

Burada basın açıklaması yapan ve  darbelerin her türlüsüne karşı olduklarını ifade eden CHP Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin darbelere karşı tavrı çok nettir. Biz darbelerin her türlüsüne karşıyız. Postalla yapılan darbeye de karşıyız, makosenle yapılan darbeye de karşıyız. Adıyaman’dan bir kez daha tekrarlıyorum. Türkiye’de askeri darbe dönemi bitmiştir” dedi.

‘RAMAZAN BAYRAMI’NDA EMEKLİYE EN AZ 1500 LİRA İKRAMİYE VERİLSİN’

Ramazan Bayramı’nda emekliye en az 1500 lira ikramiye verilmesini isteyen CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Emekli ikramiyesine 3 yıldır zam yapılmıyor. 2018’den bu yana bin liralık bayram ikramiyesi enflasyon karşısında eriyip kuş oldu. Bin liranın yarısını enflasyon canavarı götürdü. Biz onun için diyoruz ki; Ramazan Bayramı’nda emekliye en az 1500 lira ikramiye verin; emeklilerimiz torunlarına bayram harçlığı verebilsin çocuğuyla yalandan da olsa bir bayram edebilsin.

Chp'nin darbelere karşı tavrı çok nettir
CHP’nin darbelere karşı tavrı çok nettir

2021’de 1 milyon 268 bin yurttaşımız işini kaybetti, bırakın yeni iş bulmayı çalışan adam işinden oldu. Son 2 yılda 2 milyon çalışanımız konuşamaz hale geldi. Şimdi işsiz 10 milyon 287 bin gerçek işsizlik oranı da yüzde 30’a çıktı” dedi.

‘FETÖ TARZI BİR KUMPAS KURULDUĞU AYAN BEYAN GÖRÜNÜYOR’

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ’emekli amiraller Kılıçdaroğlu’ndan emir aldı’ diyerek iftira atıldığını öne sürdü. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak olayların kabak tadı verdiğini ifade ederek,şunları söyledi:

“Son bir haftadır kabak tadı veren komediyi sahneliyorlar. Ununu elemiş, eleğini asmış amirallerin yaptıkları bir açıklama üzerinden darbe mağduriyeti çıkartmaya özeniyorlar. Mağduriyet çıkartmaya çalışsalar neyse bir de bu ’emekli amiraller Kılıçdaroğlu’ndan emir aldı’ diyerek bize de iftira atıyorlar.” 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler