16 C
Ankara
18.1 C
İstanbul
19 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaCHP’nin 37. Olağan Kurultayı

  CHP’nin 37. Olağan Kurultayı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  CHP’nin 37. Olağan Kurultayı Ankara Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi’nde “İktidar kurultayı” başlığı altında başladı.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte salona geldi. Şubat ayında yapılması planlanan koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Kurultay bugün “Hedef iktidar” sloganı ile gerçekleşiyor.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu, partisinin 37. Olağan Kurultayı’nın açılışını yapmak için kürsüye çıktı. Kılıçdaroğlu açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

  Chp’nin 37. Olağan Kurultayı 1

  Genel Başkan olarak kurultayı açıyorum. Bu kurultayda birlikte olmaktan ve önemli kararlar almaktan büyük mutluluk duyuyorum. Şimdi sizleri ilk genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşını okumak için davet ediyorum…

  Kılıçdaroğlu’nun kurultayı açmasının ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, oy çokluğu ile kurultayın divan başkanlığına seçildi.

  Divan Başkanlığı’na seçilen Çerçioğlu’nun yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şu şekilde;

  Bugün sizlerin teveccühü ile bu kurultayda divan başkanı olarak görev yapacağım. Bana bu güveni duyan kurultayımıza çok teşekkür ediyorum. Özel olarak burada kurultay başkanı olmamı sağlayan ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’e minnet duyuyorum.

  İstanbul sözleşmesini feshetmek kadına karşı şiddete göz yummak demektir. İstanbul sözleşmesinin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. CHP sadece siyasi bir parti değildir. CHP, Türkiye Cumhiyeti’ni kuran ebedi felsefenin eseridir, Türkiye’nin güvencesidir.

  Bizler bu partinin evlatlarıyız. CHP, kuruluşunun ilk gününde olduğu gibi bugün de Türkiye Cumhuriyet’nin bağımsızlığının ve bayrağımızın yılmaz bekçisidir. Sayın genel başkanımızın dediği gibi. “Şevkatli, korumacı, kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğiz”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler