TRY - Türk Lirası
EUR
17,4600
USD
16,3806
GBP
20,5435
CNY
2,4475
21.5 C
Ankara
23.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaCHP'li Bulut'tan plastik atık ithaline tepki

  CHP’li Bulut’tan plastik atık ithaline tepki

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Türkiye’nin Avrupa’dan plastik atık ithal etmesine tepki göstererek, “Milli ve yerli olma konusunda övünen, bunu dile getiren bir iktidarın, Avrupalının çöpünü ithal etmesi kadar büyük bir ihanet yoktur” dedi.

  CHP‘li Bulut, yanında getirdiği çöpleri TBMM kürsüsüne koyarak basın mensuplarına açıklamada bulundu. Kürsüdeki çöpleri Adana Çukurova’dan topladığını ve Avrupa ülkelerinden geldiğini belirten Bulut, Türkiye’nin, Avrupa’dan en çok plastik atık ithal eden ülke olduğunu söyledi.

  Chp'li bulut'tan plastik atık ithaline tepki
  CHP'li Bulut'tan plastik atık ithaline tepki 1

  Türkiye’nin 2019 yılında 582 bin ton, 2020 yılında ise 660 bin ton plastik atık ithal ettiğini ifade eden Bulut, “En çok İngiltere’nin gönderdiği çöpler var. İthalatın üçte ikisi İngiltere’den. Milli ve yerli olma konusunda övünen, bunu dile getiren bir iktidarın, Avrupalının çöpünü ithal etmesi kadar büyük bir ihanet yoktur. Adana’da plastik atık konusunda ciddi bir sanayi olduğu söyleniyor. Ancak Türkiye’de dönüştürülecek bu kadar atık varken ithalatı doğru bulmuyoruz. Bu ürünler ton başına 200-450 avro arasında bedelle alınıyor” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler