TRY - Türk Lirası
EUR
19,329
USD
18,637
GBP
22,411
CNY
2,598
29 Kasım 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerPolitikaCHP'den, Bakanlık önünde 'Vefa Salman' açıklaması

CHP’den, Bakanlık önünde ‘Vefa Salman’ açıklaması

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

CHP Genel Başkan yardımcıları Muharrem Erkek ve Seyit Torun başkanlığındaki CHP’liler, eski Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman için İçişleri Bakanlığı önünde açıklama yaparak, göreve iadesini istedi.

CHP Genel Başkan yardımcıları Muharrem Erkek ve Seyit Torun, beraberlerindeki CHP Grubu’ndan çok sayıda milletvekili ile İçişleri Bakanlığı ana kapı önüne yürüdü. Eski Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın da yer aldığı grup, ‘Adalet ne zaman gelecek? Salman göreve’ yazılı pankart ile bakanlık önüne gelip, Salman’ın göreve iadesini istedi.

CHP’den, Bakanlık önünde ‘Vefa Salman’ açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Salman’ın Yalova tarihinde üst üste 3 seçim kazanan tek belediye başkanı olduğunu belirterek, “Sandıkta yapamadıklarını masa başında yaptılar. Yalova’da bir kumpas kuruldu. Yalova halkının iradesi gasbedildi. Biz CHP grubu olarak İçişleri Bakanlığı’nın önünden bir kez daha sesleniyoruz. Yalova’nın seçilmiş Belediye Başkanı Sayın Salman’ı derhal görevine iade edin” dedi.

‘BASKI VE ZULÜMDEN VAZGEÇ’

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise Vefa Salman’ın suçsuz olduğunu ifade ederek, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, artık bu baskıdan, zulümden vazgeç. Bizde senden korkacak, geri adım atacak belediye başkanı yok. Onlar zaten büyük bir şeffaflıkla görevlerini yerine getiriyor” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler