23.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
Salı, Temmuz 27, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerCHP, Zhu Rui ile video konferans gerçekleştirdi

  CHP, Zhu Rui ile video konferans gerçekleştirdi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  CHP’li Çeviköz ve Kılıç, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Dış İlişkiler Bakan Yardımcısı Zhu Rui ile video konferans yoluyla bir araya geldi.

  CHP Genel Başkan Dış İlişkiler Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz ile İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Dış İlişkiler Bakan Yardımcısı Zhu Rui ile çevrim içi toplantı gerçekleştirdi.

  Chp, zhu rui ile video konferans gerçekleştirdi
  CHP, Zhu Rui ile video konferans gerçekleştirdi

  CHP‘den yapılan açıklamaya göre; CHP’li Çeviköz ve Kılıç, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Dış İlişkiler Bakan Yardımcısı Zhu Rui ile video konferans yoluyla bir araya geldi. Çin Komünist Partisi’nin 100’üncü yılı ve Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti ile dostluğunun 50’nci yılı sebebiyle gerçekleşen toplantı süresince, iki parti arasındaki ilişkiler ve ortak tarihsel geçmiş üzerinde duruldu. Partiler arasındaki üst düzey temasların sürdürülmesine vurgu yapılan toplantıda, CHP’nin Çin Komünist Partisi ile en erken ilişki kuran parti olduğu vurgulandı. CHP’nin, iki hafta sonra gerçekleşecek Çin Komünist Partisi’nin 100’üncü yılı kapsamında dayanışma mesajı göndereceği belirtildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler