TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerPolitikaCHP ve İYİ Parti kurmaylarının 'Anayasa' mesaisi

CHP ve İYİ Parti kurmaylarının ‘Anayasa’ mesaisi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

CHP ve İYİ Parti kurmayları, AK Parti’nin başörtüsü ile ilgili anayasa değişikliği teklifinin komisyon görüşmelerinden önce bir araya geldi.

Meclis’te, CHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleri ile iki partinin hukukçu kurmayları bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda; iki partinin kurmayları, bugün TBMM Anayasa Komisyonu’nda görüşmeleri başlayacak olan ‘Başörtüsü ve Aile Bütünlüğünün Korunmasına İlişkin Anayasa Değişikliği Teklifi’ ile ilgili ‘ortak görüş’ için bir araya geldi.

CHP ve İYİ Parti kurmaylarının, komisyon toplantısına katılıp katılmayacaklarına ilişkin aldıkları kararı ise bugün açıklayacakları belirtildi.

HDP KATILMAYACAĞINI AÇIKLADI

Öte yandan HDP Grup Başkanvekili Meral Daniş Beştaş, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, başörtüsüne anayasal güvence teklifinin gündeme alınacağı TBMM Anayasa Komisyonu toplantısına partisinin katılmayacağını bildirerek, başörtüsü meselesinin bir seçim kampanyasına dönüştürüldüğünü savundu. Beştaş, “Toplumu kutuplaştırma, kendi desteklerini artırma kampanyasından başka hiçbir şey değil” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler