TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
    Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇevre Haftası'nda doğa temizliği

    Çevre Haftası’nda doğa temizliği

    Haberton
    Habertonhttps://haberton.com/
    Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

    Haftanın Öne Çıkanları

    Başkent’te ‘çevre dostu’ uygulamalara imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı, ‘1-7 Haziran Çevre Haftası’ kapsamında Kurtboğazı Mevki’nde çevre temizliğine ev sahipliği yaptı.

    ABB personeli, çevre gönüllüleri ile doğa temizliğine dikkat çekmek için farkındalık etkinliği gerçekleştirdi.

    Ankara Büyükşehir Belediyesi, çevreye duyarlı ve doğa dostu projelerine hız kesmeden devam ediyor.

    ‘1-7 Haziran Çevre Haftası’ kapsamında çeşitli farkındalık etkinlikleri düzenleyen Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Kurtboğazı Mevki’nde de doğa temizliğine ev sahipliği yaptı.

    AMAÇ FARKINDALIK YARATMAK

    Belediye personeli ve çevre dostu gönüllülerin katıldığı farkındalık etkinliğini önemsediklerini belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı Atık Koordinasyon Şube Müdürü Duygu Soytürk, “Çevre Haftası kapsamında Kurtboğazı Mevki’nde belediye personeli ve çevre gönüllüleri ile çevre temizliği yaptık. Amacımız farkındalık oluşturmak. Katılan herkese teşekkür ederiz” dedi.

    Çevre haftası'nda doğa temizliği
    Çevre Haftası’nda doğa temizliği

    Yaklaşık 5 saat süren temizlik çalışmasına katılan ABB personeli ve çevre gönüllüleri topladıkları çöplerle “Bu ne la!” yazarak çevre kirliliğine karşı ortak mesaj da verirken düşüncelerini şu sözlerle ifade ettiler:

    -Sami Sakaoğlu: “Maalesef çevremize olan duyarlılığımız çok az. Biz de farkındalık yaratmak için bu etkinliğe katıldık. Umarım bu son gelişimiz olur, bir daha temizlik için gelmemize gerek kalmaz.”

    -Gülay Arar: “Çevre gönüllüsüyüm. Buraya geldiğimde insanlarımızın ne kadar duyarsız olduğunu görüyorum. Lütfen biraz daha temiz olalım. Evinizde nasılsanız doğaya karşı da öyle olalım.”

    Başkent’te ‘çevre dostu’ uygulamalara imza atan ankara büyükşehir belediyesi kent estetiği daire başkanlığı, ‘1-7 haziran çevre haftası’ kapsamında kurtboğazı mevki’nde çevre temizliğine ev sahipliği yaptı.
    Başkent’te ‘çevre dostu’ uygulamalara imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı, ‘1-7 Haziran Çevre Haftası’ kapsamında Kurtboğazı Mevki’nde çevre temizliğine ev sahipliği yaptı.

    -Hacer Gül: “İnsanlar çevreyi kirletmeye geliyor. Eğlenmek için kimsenin doğayı böyle berbat etmeye hakkı yok.”

    -Ayşe Lodos: “Katılıma olan yoğunluk beni şaşırttı. Aklınıza gelebilecek her türlü çöp var burada. Bebek bezinden tutun cam şişeye, pet bardaktan çatal bıçağa kadar. Keşke eğlenme tanımı bu olmasa. Lütfen çevremizi bu kadar kirletmeyelim.”

    -Sena Aşık: “Çok güzel bir etkinlik bence. Bu tarz etkinliklerin farkındalık yaratması için artmasını istiyoruz.”

    -Gökçe Görümlü: “Sıfır atık üzerine çalışıyoruz. Biz bu temizliği aslında belirli periyotlarla hep yapıyoruz. Çevre Haftası’nda çevre için bir şey yaptığımız için çok mutluyum. Doğayı kirletmeyin, doğa bize lazım.”

    Haber Bültenimize Abone Ol

    En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

    Çok Okunan Kategoriler

    Güncel Haberler

    İlgili Haberler