TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaÖne ÇıkanCerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencilerinden protesto

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencilerinden protesto

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) üniversitelerde uzaktan eğitim kararı almasını protesto etti. 

Kahramanmaraş depremlerinin ardından YÖK, tıp fakültelerinde 1, 2 ve 3’üncü sınıf öğrencilerinin eğitimlerine bahar yarıyılında uzaktan eğitimle devam edeceklerini açıkladı. Bu kararın ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri, dekanlığın önünde toplanarak bu kararı basın açıklamasıyla protesto etti.

Grup adına konuşan Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Karaca, “Ülkemizin içinde bulunduğu böyle hassas bir zamanda, bizleri ve ailelerimizi olumsuz biçimde derinden etkileyen bu kararların alınmasında gerekli özenin gösterilmemiş olması çok üzücüdür” dedi

Cerrahpaşa tıp fakültesi öğrencilerinden protesto
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencilerinden protesto

Alınan online eğitim kararının kabul edilebilir olmadığını ifade eden Karaca, “Bu durumun yol açtığı, 1, 2 ve 3’üncü sınıflardan tüm arkadaşlarımızı etkileyen bir mağduriyet daha mevcut. Bizlerin, her hekim ve tıp öğrencisinin bildiği ve bizzat yaşadığı zorlu bir eğitim sürecimiz var. Eğitim sürecimizin zorlu olmasının başlıca sebebi, insan hayatının doğrudan bizim sorumluluğumuzda olması.

Bizler iyi birer hekim olmak için geldiğimiz bu fakültede dünya üzerindeki en kutsal mesleklerden birini, en iyi şekilde öğrenmeye çalışıyoruz. Biliyoruz ki tıp eğitimi, sadece teorik bilgileri öğrenmekten ibaret değildir, pratik uygulamalar da iyi hekimler olarak yetişmemiz için gereklidir. Yüz yüze eğitim, pratik becerilerin yanı sıra, bizlere geleceğin hekimleri olarak hastalarımıza ve ekip arkadaşlarımıza karşı doğru tutum, davranış ve değerleri de öğretir” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler