16 C
Ankara
21.5 C
İstanbul
23 C
İzmir
Cuma, Haziran 25, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri - Son DakikaCengiz Arslan bronz madalya için güreşecek

  Cengiz Arslan bronz madalya için güreşecek

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Güreşte dünya kupası heyecan bugün yapılan müsabakalarla başladı. İlk günün ardından milli güreşçi Şerif Kılıç finale yükselirken, yarı finalde kaybeden Cengiz Arslan bronz madalya için güreşecek. 

  Sırbistan başkenti Belgrat’da düzenlenen UWW Bireysel Dünya Kupası’nda 55 kg Şerif Kılıç ilk turda Romen Vasile Vagiunic’i 7-6, çeyrek finalde Cezayirli Abdelkerim Fergat’ı 10-0 sayı tuşuyla ve yarı finalde de karşılaştığı Moldovalı Artiom Deleanu’yu 8-0 sayı tuşuyla yenerek altın madalya için güreşmeye hak kazandı. Milli güreşçi finalde Rus Emin Nariman Sefershaev  ile karşılaşacak.

  Bu güreşçiyi Kerem Kamal, gençlerde 55 kg Dünya Şampiyonu olduğunda yenmişti. 72 kg’da Cengiz Arslan önce Rus Narek Oganyan’ı 6-3 ve çeyrek finalde de Fransız rakibi İbrahim Mahmud Hasan  Ghanem’i 4-3 yenerek yarıfinale yükseldi. Yarı finalde ise Gençler Dünya Şampiyonu Ermeni Malkhas Amoyan’a yenildi. Milli güreşçi bronz madalya için repesajdan gelecek Sırp Aleksandr Maksimoviç/ Moldovalı Valentin Petic galibiyle karşılaşacak.

  Cengiz arslan bronz madalya için güreşecek
  Cengiz Arslan bronz madalya için güreşecek

  77 kg’da Furkan Bayrak, Çekyalı Jakub Bielesz’i 3-1 yendi. Çeyrek finalde Dünya Şampiyonu Sırp Viktor Nemes’e yenildi. Yarı finalde Sırp Nemes Olimpiyat Dünya Şampiyonu Rus Roman Vlasov’a son anda 2-1 mağlup olunca milli güreşçinin  repesaj şansı kalmadı. 

  67 kg’da Atakan Yüksel ilk turda Hintli rakibi Ashu Ashu’ya  3-1 öndeyken kendi oyunu ile 2 puan verdi ve 3-3’ten son puanla yenildi ve elendi. 87 kg’da Doğan Göktaş da İranlı Nuri’ye ilk devresi 3-3 biten müsabakada yenildi.

  Şampiyona’nın ikinci gününde 60 kg’da Ahmet Uyar ilk turda Ukraynalı Victor Petryk, 63 kg’da Abdurrahman Altan ilk turda Ermeni Gevorg Gharipyan ile, 82 kg’da Salih Aydın İsrailli İgor Petrishin ile karşılaşacak.

  97 kg’da Süleyman Demirci ilk turda Bulgar rakibi Kiril Milenov Mılov ile, 130 kg’da ise Osman Yıldırım ilk turda Polonyalı Krajewski ile karşılaşacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler