TRY - Türk Lirası
EUR
19,329
USD
18,637
GBP
22,411
CNY
2,598
29 Kasım 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerCebeci Köyü'ne İlkokul ve anaokulu yapılıyor

Cebeci Köyü’ne İlkokul ve anaokulu yapılıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Sultangazi Belediyesi, Cebeci Köyü’ne İlkokul ve anaokulu kazandırdığını duyurdu. Cebeci Köyü’nde yaşayan öğrenciler, taşımalı eğitim yerine ilkokul ve anaokulunda öğrenim görebilecek. 

Sultangazi’de bir sorunu daha çözüme kavuşturduklarını belirten Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Sultangazimizi geleceğe en güzel şekilde hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Gelecek demek, eğitim demektir. Eğitim konusunu bu doğrultuda titizlikle ele alıyoruz.

Cebeci Köyümüzün bir okul talebi vardı. Orada okul bulunmadığı için yavrularımız taşımalı sistemle eğitim alıyorlardı. Cebeci Köyümüze kazandırdığımız ilkokul ve anaokuluyla bu sorun da tarihe karışıyor. Yeni eğitim-öğretim döneminde çocuklarımız, yaşadıkları bölgede, nitelikli okullarda eğitim alacaklar. Şimdiden, başta Cebeci Köyü’nde yaşayan komşularımız olmak üzere, Sultangazimize hayırlı olsun.

Cebeci Köyü'ne İlkokul ve anaokulu yapılıyor
Cebeci Köyü’ne İlkokul ve anaokulu yapılıyor

Çocuklarımızı hayallerindeki okullara ve bölümlere ücretsiz olarak kavuşturan SEDA (Sultangazi Belediyesi Eğitime Destek Akademisi), Bilim Merkezimiz, sanat ve mesleki eğitim kurslarımız, Yazı Akademimiz, Diplomasi Akademilerimiz, Spor Akademilerimiz, kültür gezilerimiz, kütüphanelerimiz ve dahasıyla, ‘Önce Eğitim’ diyoruz ve Sultangazimizi geleceğe en güzel şekilde hazırlamaya devam ediyoruz” dedi. 

Belediye, yapımına başladığı ilkokulu ve anaokulunu, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Dönemi başlamadan tamamlayarak yeni dönemde eğitime açılacak.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler