TRY - Türk Lirası
EUR
15,3401
USD
13,4502
GBP
18,3536
CNY
2,1187
-2.7 C
Ankara
8.5 C
İstanbul
8.5 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerÇavuşoğlu'ndan Ukrayna ve Rusya'ya sükunet çağrısı

  Çavuşoğlu’ndan Ukrayna ve Rusya’ya sükunet çağrısı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda Ukrayna ve Rusya’ya sükunet çağrısında bulundu

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında geldiği Letonya’nın başkenti Riga’da hem Ukrayna hem de Rusya’ya sükunet ve gerilimi azaltma çağrısında bulunduklarını belirtti.

  Bakan Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında geldiği Riga’da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Son gelişmeleri değerlendiren Çavuşoğlu, hem Ukrayna hem de Rusya’nın dışişleri bakanları ile temas halinde olduğunu ifade ederek, “Her iki tarafla da temas halindeyiz ve sükunet ve gerilimi azaltma tavsiyesinde bulunduk. Geçenlerde her iki ülkenin dışişleri bakanları Lavrov ve Dmitro Kuleba ile görüştüm. Cuma günü, Cumhurbaşkanım, Rusya Devlet Başkan Putin ile konuşacak. Bugün ve yarın Stockholm’de Dmitro’yu göreceğim, Lavrov’u da yarın Stockholm’de göreceğim. Bu yüzden her iki tarafla da sükunet ve gerilimin azaltılmasını tavsiye eden temaslar halindeyiz” dedi.

  Cavusoglundan ukrayna ve rusyaya sukunet cagrisi 2 - dış haberler - haberton
  ” Her iki tarafla da sükunet ve gerilimin azaltılmasını tavsiye eden temaslar halindeyiz”

  “TÜRKİYE DİĞER KOMŞU ÜLKELERİN ÜYELİĞİNDEN YANADIR”

  Ukrayna’nın NATO üyeliği ile ilgili soruları yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, “Türkiye genişlemeden yanadır. Türkiye diğer komşu ülkelerin üyeliğinden yanadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan da dahil olmak üzere bizlerin zirvede ve NATO Bakanlar Toplantısı’nda üzerinde durduğumuz nokta budur” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler